Townsend, Devin - Transcendence

Reakce na:
alienshore - 2 stars @ 06.01.2017

Devin Townsend potrebuje dovolenku. Minimálne na päť rokov. Jeho "Devin Townsend Projects" sú čím ďalej tým trápnejšie a aj nudnejšie. Posledné dielo, ktoré malo svoj kvalitatívny rozmer bolo nenápadné a alternatívnejšie ladené KI. V prípade diel ako Deconstruction, Epicloud alebo Z² sa jedná len o variácie na jeho skoršie albumy. A je tu teda Transcendence. Zvuk a charakter hudby určite poteší fanúšikov takých opusov, akými sú Biomech, Terria alebo aj Accelerated Evolution.

Lenže už pri úvodných tónoch skladby Truth mám akýsi nepríjemný pocit, že som to už zase niekde počul od neho. A keď začne hulákať "hallelujah", tak mám naozaj dosť. Pokračuje to v podobnom duchu aj ďalej. Žiadna energia a samé klišé. Progová póza, do ktorej sa schoval má akože zamaskovať jeho skladateľskú impotenciu, ktorú už má zopár rokov. Neviem či má zmysel analyzovať tieto béčkové produkty, ktoré sa nazývajú skladbami. Je to smutné kam dospel muzikant a pre mňa skutočný vizionár progresívneho metalu. Ezoterické klávesy v Transdermal Celebration sú takým pomyselným posledným klincom do rakvy.

Transcendentálne cesty sa akosi nevydarili. Možno by bolo lepšie stáť opäť pevne na nohách, než fičať na ezoterických bludoch. Z Devinovej hudby sa vytráca prepracovanosť, intenzita a napätie, ktoré ma kedysi tak nadchli. Nahradil to pohodlnosťou a vykrádaním samého seba. Áno, stavil na istotu. Lenže aj to sa musí robiť poriadne. Takúto nudu a povrchnosť si však Townsend mohol odpustiť.

Hodnotenie: 2,5

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000