Tiles - Tiles

Reakce na:
horyna - 4 stars @ 31.03.2016

Už za několik málo týdnů má konečně vyjít dlouho očekávaná novinka Detroitských progresivistů Tiles. Po dlouhých osmi letech bude tedy učiněna přítrž spekulacím a nekonečnému čekání rovnou dvoj-albem Pretending 2 Run. Než tedy horká novinka vstoupí mezi své fanušky, máme jedinečnou příležitost připomenout si některý z pilířů těchto borců ze státu Michigan. A proč tedy neochutnat dílo rovnou z počátků jejich cesty, tedy první eponymní album. Obzvláště, když hned ono bylo tak muzikálně dominantní, silné a už zde pánové jasně prezentovali svůj styl a potenciál.

Analysis Paralysis a Token Pledge jsou naprosto skvělé a jasně definující skladby kapely, založené na progresivním přístupu, nástrojovém bohatství, změnách temp, častých přechodech do akustických poloh a průzračně jasném zpěvu Paula Raricka s rozpoznatelným barvevným zaměřením. Jako nejlepší přirovnání a učitelé ke kterým Tiles vzhlíželi obzvlášte ve svých začátcích jsou kanadští Rush, ne že by šlo sand o nějaké kopírování, jen je jejich hudba založena na podobných principech a s trochu důraznějším zvukem k nim má nejblíže.
Střed alba se nese ve velice pohodovém tempu, zde je ovlivnění Rush asi nejvíce zřejmé a patrné, ale i tady nebudete ochuzeni o mnoho jímavých momentů. To pravé jiskřejí přichází v instrumentálním kusu Dress Rehearsal- který vás svou dravostí a exhibičním umem pevně strhne na svou stranu a zaručuji vám, že nudit se nebudete ani chviličku. Finále obstarává emotivní Supply And Demand- jedna z nejlepších skladeb zde, paráda v podání skutečných mistrů jež ovládají své nástroje na výbornou a navíc komponují s velkým přehledem. Končit ale nehodláme, jelikož remasterovaná verze obsahuje další skvělé skladby-Calling Out, nebo World Sunset a věřte že budete překvapeni sílou bonusového materiálu.

Jelikož následujíci dvě alba mám v ještě větší oblibě, bude to tentokrát na 4* velmi silné.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Tiles

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000