Ten Years After - Ssssh

Reakce na:
hejkal - 5 stars @ 21.12.2009

Osem skladieb, osem perál, osem dôvodov, prečo sú Ten Years After legendou.

Tento album obsahuje nehynúcu klasiku, Good morning little schoolgirl s nesmrteľným gitarovým sólom v sprievode vražednej basy, neskoršia gradácia a full forte celej skupiny, ach jo, orgazmus. A už len zato je povinnou čítankou každého, kto to myslí s hudbou vážne.

Ostatné veci sú absolútne klasiky, toto je Ten Years After vo svojej éterickej podobe, keby nebolo Criklewood green, tak by som neváhal a označil ho za najlepší album celej histórie skupiny a jeden z najlepších rockovej hudby vôbec (čo však platí aj tak). Zmena nálad (Bad scene), jemnosť (Two time mama, If you should love me – toto je krása a vrchol albumu, I don’t know that you don’t know my name), vytvrdnutosť (Stoned woman, Good morning little schoolgirl, The stomp, I woke up this morning). Každá skladba jasne rozpoznateľná a zaraditeľná, slovom, majstrovské.

Po trojici výborných albumov mohli nasledovať už iba tri cesty, stagnácia, pád alebo genialita. Keďže sa bavíme o Ten Years After na vrchole síl, tretia možnosť sa priam núkala a Alvin a spol. nezaváhali. Atmosféra tejto hudby vo mne prebúdza pocity a stavy, ktoré žiadna iná udalosť v mojom živote vyvolať nedokáže. Krásno na päť písmen – SSSSH.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Ten Years After

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000