Stray - Stray

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 03.12.2008

Čo môže byť v rockovej hudbe krajšie ako jednoduché rinčanie podporené pod kožu vlezlou melodikou (v dobrom slova zmysle)?
Kým začnete menovať všetko možné, dajte šancu myšlienke, že rock oprostený od všetkej načinčanosti a snahy o "veľké" umenie, je v podstate jednoduchá a rázna záležitosť určená na posilňovanie krčných svalov pri kývaní hlavou.

A tým som zhrnul, čo si myslím o Stray. Jednoduchá (a chytľavá) gitarová hudba, ktorá sa na nič nehrá, čoho dôkazom je hneď úvodná All in your mind. Tá chytľavosť je krásne počuteľná napríklad v skladbe Around the world in 80 days alebo vo vtieravom, opakujúcom sa, motíve v Time machine.

Rázna stránka veci je pekne demonštrovaná (okrem už zmienenej úvodnej skladby) napríklad v Only when you make it.

Na druhej strane spektra stojí krásna pomalá vec Yesterday's promise.

Plusom gitaristu je, že má aj nejaké tie efekty (napr. kvákadlo v Move on) a za mladi asi dostal od rodičov aj akustiku, takže sa dá povedať, že v rámci možností je album aj vcelku pestrý. Idylku dopĺňa aj ústna harmonika a v záverečnej Some day je zefektovaný aj spev.

Stray mám celkom rád. Je to oddychový a pohodový album, ktorému subjektívne pridávam jednu hviezdu. Nič pre takzvaných progrockerov.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Stray

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000