Storm - Storm (II)

Reakce na:
vmagistr - 5 stars @ 27.03.2012

Na svém debutu přišla parta z Los Angeles, titulující se jako Storm, se šťavnatou směsí hard rocku, metalu a popové melodiky. Jejich druhé (a zároveň bohužel i poslední album) jde ještě o kousek dál. Skupina se přibližuje k metalovějšímu zvuku kapel jako Mötley Crüe, zároveň ale dostávají větší prostor klávesy. Nicméně není třeba mít strach, že by se kapela skladatelsky nějak výrazněji odchýlila od směru udaného prvním albem, na nějaké ty vokální hrátky pořád místo zbylo.

Začíná se sice "jen" klávesovým riffem, který ale skladbě Settle Down zajistí svižné tempo a s jistotou ji doprovodí přes všechny refrény a sólové pasáže až do fade-outu. Runnin' from You už je o poznání větší divočina, tady kapela otevřeně prezentuje svou drsně metalovou tvář. Balada Come Home přináší smyčce, ale taky nadupaný (a nádherně nazpívaný) refrén a jedno queenovské kytarové sólíčko. V Hand in Hand máme tu čest s možná nejlepšími momenty na desce. Pokud bych měl neznalému fanouškovi doporučit jednu jedinou skladbu od Storm, bude to právě tahle. Jsou tu všechny prvky typické pro Storm - jedinečné vokály Jeanette Chase, kvílivá kytarová melodika Leara Stevense, výtečná rytmika Hansena s Monroem, pompéznost nakřížená s hravostí...prostě paráda. S klavírem podbarvenou Anything for Your Love se přehoupáváme do druhé poloviny desky a přechod je to více než lahodný, stejně jako další pecka nazvaná Play with Me. V ní se pěvecky blýskne i kytarista Stevens, ovšem hlavní hvězdou stále zůstává Chase. Stevens si naštěstí vše vynahradí v instrumentálněji zaměřené skladbě Pez. Předposlední skladba Take Me Away zastihuje zpěvačku Chase v jemnější poloze, zatímco závěrečná So Long to bere "pěkně od podlahy".

Druhé album kapely Storm je - na rovinu řečeno - hodně vypečený kousek muziky a já jej před první deskou o kousek upřednostňuji. Zohledněno na počet hvězdiček rovná se plný počet.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Storm

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000