Sigur Rós - ( )

Reakce na:
Aldrick - 4 stars @ 02.09.2007

Navázat na svůj kultovní počin Ágaetis Byrjun, to musela být pro Sigur Rós velká výzva. Je běžné, že po vydání svého majstrštyku nedokáží skupiny navázat podobně podařeným albem, a lze konstatovat, že ani Sigur Rós se to nepodařilo. Album se zvláštním názvem "( )" je ale i tak určitě povedené, ukázalo, že skupina si ani po dosažení komerčního úspěchu s konvencemi moc hlavu neláme (to je pro Islanďany vůbec typické). Skladby bez názvů, bez textů, zpěv zahrnuje stálé opakování stejných slabik, v bookletu alba není kromě odkazu na web napsáno vůbec nic. Skladby jsou více založeny na opakování motivů, mně osobně chybí více vzruchu, ikdyž někdo naopak ocení vyšší repetitivnost a skrytější dynamiku.
Oproti Ágaetis Byrjun je zde tedy méně pestrosti, hudba je pochmurnější a "kulisovitější". Zvažoval jsem 3 hvězdičky, ale dávám 4 za skvělé skladby číslo 6 a zejména 8, pokud vás předchozí průběh alba náhodou uspal, tak tenhle nářez vás rozhodně probere.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Sigur Rós

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000