SBB - SBB (Wolanie o brzek szkla)

Reakce na:
Óin - 5 stars @ 14.03.2008

Tak tohle album bylo nahráno v Supraphonu a myslím, že se zvukově hodně povedlo. (Ve srovnání s Poltonem nebo Tonpressem pochopitelně.) Jak už tady bylo zmíněno, je to naprosto pohodová muzika, která plyne jako voda - jen málo dvacetiminutových kompozic mi tak rychle uteklo.

Hudebním bonbónkem je pro mě Skrzekovo sólo na foukačku v titulní skladbě alba - jinak Skrzek na Wołaniu mimo kláves hraje ještě na dvoukrkou kytaru, jak jsem kdesi vyčetl... Piotrowského bicí Skrzekovy klávesy citlivě doprovázejí, Apostolis dodává albu nějaké to koření od Středozemního moře.

Texty k obou skladbám opět složil básník Julian Matej (... odchodzę coraz dalej za najcichszy widnokrąg/okolice wschodzącego deszczu mijam ...).

Supraphonská CD reedice vyšla se dvěma, polská reedice dokonce se čtyřmi bonusy (jako součást antologie SBB). Poprvé jsem Wołanie slyšel jako vinylový rip, k CD jsem se dostal až časem. Ale i to praskání má něco do sebe.

No a doporučení? Musíte to slyšet, SBB patří ke kapelám, které si rozhodně zaslouží místo v pomyslné Síni slávy progresivního rocku (jazz rocku). Bez přemýšlení za pět hvězdiček.
 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000