SBB - Behind The Iron Curtain

Reakce na:
Mohyla - 4 stars @ 13.10.2010

K tvorbe SBB som sa dlhšiu dobu nedostal , preto som sa potešil ,keď som v obchode uvidel 2CD SBB - Behind The Iron Curtain . S čím títo poľskí(aj keď s maďarským bubeníkom)matadori prišli? S veľmi dobrým albumom. Sú tam tri veci(Defilada , Camelele , Iron Curtain) z posledného štúdiového albumu Iron Curtain ,ostatné veci sú staršie. S privretými očami "Best Of-Live". Nakoľko je skladieb 14, nebudem sa im venovať jednotlivo. Dá sa povedať , že väčšina je baladického charakteru . Pri trojčlennom obsadení je štruktúra zhruba nasledovná: nenásilný úvod , spievaná časť , veľký priestor pre inštrumentáciu gitary a klávesov ,záver . Samozrejme je to veľmi zjednodušený pohľad , v skutočnosti vyznie každá skladba ináč . Z tohto rámca sa vymykajú skladby :
- Odlot - prvá dlhšia skladba(15min.).Pán Skrzek mení klávesy za basu , aleže mu to ide. Spev a nad bicími vlastne hraje basa sólo s gitarou. Počas skladby prichádza k niekoľkým zmenám - basa podklad ,gitara sólo a opačne.Pre milovníkov inštrumentálnych orgií pochúťka. Podľa mňa jednička na albume.
-Skala - hardrockový začiatok ,silná melódia
-Rainbow Mann , Blues - z názvu je zrejmé o čo ide.
-Drum Battle / Walkin’ Around the Stormy Bay - zákusok pre vyznavačov sól na bicie. Keďže páni sú multiinštrumentalisti , Anthymos a Gabor si strihli sólo na dvoch bicích . Niečo podobné som zažil na koncerte Spock´s Beard - paráda .
Žánrovo je album pestrý ,snáď cez všetky druhy -rocku až po blues.Album je nahraný v komornom prostredí divadla Teatr Slask v Katowiciach . Asi má dobrú akustiku , lebo
zvuk je výborný ,každý nástroj je zreteľný , dobre počuteľný. Skupina využíva široký register zvukov svojich nástrojov . Prekvapuje ma zvuk Anthymosovho Fender - Sratocastra , vlastní zvláštne "krabičky" na skreslenie . U klávesov sa bohatosť zvuku čaká a je to tam , od chrámových organov cez klavír až po moderné synťáky . Bicie sú nápadité na celom albume . Je to vynikajúci koncert vynikajúcich muzikantov . Dávam štyri hviezdy a silne koketujem s piatimi .

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000