Rush - Vapor Trails Remixed

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 05.10.2013

Jedna z najlepších kanadských prog-rockových skupín dala o sebe vedieť aj v roku 2013. Rush si tentoraz zobrali na mušku album Vapor Trails z roku 2002, dali mu nový zvukový kabát a mierne vynovený obal. Na remixovanie je potrebná citlivá ruka a tú David Bottrill aj mal. Ošatil to do zvukovej polohy, ktorá sedí Rush ako uliata a netrhá uši. Pôvodná verzia mala okrem svojho priamočiarejšieho zamerania aj drsný a surový zvuk, čo bolo pomerne nemilé prekvapenie. Nespokojnosť neskrývali ani samotní členovia Rush a tak sa pristúpilo ku kroku, ktorý by sa dal nazvať ako kontroverzný. Pri remixovaní sa dá meniť všetko a zmení sa charakter nahrávky. Otázka je, že či je potrebné sa hrať s niečím čo bolo v minulosti už vytvorené. Nespokojná muzikantská duša sa riadi svojim vlastným pocitom a nie je to po prvýkrát, čo sa nejaká kapela rozhodla vydať album s novým vylepšeným zvukom. Nazeral som aj ja s určitou skepsou na tento produkt, ale po vypočutí uznávam že sa to podarilo veľmi slušne. Nie sú tu už žiadne stopy po nezrozumiteľných a nejasných motívoch. Navyše konečne vynikajú melodické nápady a gitarové riffy. Všetko je tu oproti pôvodnému vydaniu viac čistejšie a uhladenejšie.

Prvá skladba One Little Victory nie je ani po štúdiovom zásahu žiaden zázrak. Pri Ceiling Unlimited, Ghost Rider a Peaceable Kingdom už zreteľne poznať rozdiel. Geddyho melódie a spôsob akým ich prezentuje je neopakovateľný. Nasledujúce songy The Stars Look Down, How It Is a titulnú Vapor Trails považujem za lepší priemer. Kvalitatívne zlepšenie prichádza pri energických Secret Touch, Earthshine, Sweet Miracle, Nocturne a Freeze (Part IV Of Fear). Earthshine pasujem za najlepšiu skladbu albumu, je to presne mix ich sladkoboľných melódií a špičkových inštrumentálnych schopností. Posledná Out Of The Cradle patrí medzi tie slabšie piesne, čo na konci dosky nevyznie veľmi dobre. Celkove je tu ale dostatok toho čím sú Rush jedineční a po opakovaných počutiach sa predsa len vynára špecifická atmosféra tejto nahrávky.

Pozitívum albumu sú jeho aranžmány, to ho zachraňuje pred zostupom úrovne. Hudobne je pre mňa zaujímavejší ako napr. predošlý Test For Echo. Inštrumentálne nemožno nič vytknúť, je to profesionálne odvedená práca. Rush boli dlhší čas od seba oddelení a tak pri nahrávaní Vapor Trails hľadali opäť tú správnu chémiu a spôsob akým vstúpia do novej fázy svojej kariéry. Trochu nepochopiteľné ale pre mňa je, že kapela s takými finančnými možnosťami ako Rush si nevie ustrážiť výsledný zvuk. Suma sumárum tento remix sa vydaril a myslím, že to ocenia mnohí zanietení poslucháči Rush. Kým pôvodné vydanie bolo u mňa za tri hviezdy, tak tentoraz priložím ešte jednu za snahu o nápravu a vyjdenie v ústrety svojim verným fanúšikom.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000