Rush - Hold Your Fire

Reakce na:
kamila - 5 stars @ 04.08.2016

U desek které člověk dobře zná nastává ta výhoda, že si může jejich poslech dokonale užít a nemusí se za každou cenu soustředit na to, aby záměr skladatele pochopil, vstřebal a dokonale zažil, aby si desku prostě osvojil a pomalu přijal. U Rush, které poslouchám tak zhruba 15 let dokonce nastává moment, kdy si můžu určité části skladeb prospěvovat spolu s kapelou, to je pak teprve ta pravá nirvána.

Hold Your Fire byla jedna z prvních které jsem si od nich pořídila a stále patří mezi mé vůbec nejoblíbenější. Geddy Lee tu zpívá, pro mě, líbezným a mnohem víc, na rozdíl od sedmdesátkové produkce, příjemnějším vokálem. Mám také ráda alba z úsvitu jejich kariéry, ale Leeho zpěv, posazený ve vyšších polohách, jeho občasné skřehotání (vytí) mi tam moc nesedí. Kolem Permanent Waves dochází ke změně za kterou jsem moc ráda.

Začátek je parádní, vlastně nejen že tohle album je za jasných 5*, myslím že snad každá skladba je tu za jasných 5*, aspoň mě teda oslovuje komplet deska celá. Super začátek s Force Ten, kapela jede na 120%, všude plno kouzelných basových notiček, Lifeson na akustiku válí jako bůh a navíc tu hraje můj nejoblíbenější bicman, pan Neil Peart. Můžu si přát víc, asi jen stěží. Po hitové Time Stand Still se slavicí Aimee Mann, je tu velkolepá Open Secrets. Každá další píseň je velký originál, hlavně pak Lock and Key a jestli tu někdo nedávno zmínil inspiraci Rush v A. O. R., tak tady mu musím dát jasně za pravdu, i z tohoto stylu si pánové berou kousek, ovšem přetváří ho do svého progresivního záměru. Po pohádkové Mission, kde klávesy tvoří nedílnou součást písně a s osmdesátkovým zvukem nemají pranic společného (naštěstí), je tu závěrečná velice oblíbená trojice písní. Tempově progresivní klenot Turn the Page s nadpozemskou Leifesonovou akustikou. Východním budhistickým náboženstvím prostoupena Tai Shan a závěrečná, vzletná High Water.

Bez Rush by byl hudební svět o hodně chudší, o hodně. Mám je strašně ráda, kompletní diskografii, ale osmou dekádu stejně nejraděj.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000