Rush - Exit.....Stage Left (Live)

Reakce na:
Fan - 3 stars @ 25.06.2007

Tato deska vyšla poněkud nečekaně v témže roce co jeden z vrcholů ne-li samotný vrchol tvorby tohoto kanadského tria - Moving Pictures, pravděpodobně jako rychlá reakce na úspěch a zájem o Rush na obou březích Atlantiku.
Již obal tohoto živého alba napovídá co najdeme uvnitř. Je totiž vytvořen pomocí jednotlivých motivů z obalů předešlých čtyř desek a v drtivé většině případů z nich i čerpá nebo spíš vyzobuje perličky, čímž vytváří takové Best of 1977 až 1981 s výjimkou dvou kraťoučkých skladbiček. Nejedná se tedy o typicky koncertní album ale spíš o maskovaný výběr toho nejlepšího z úvodu klávesového období Rush. Výběr skladeb je poměrně dobře proveden hlavně od 6 po 12 skladbu.
Tajemná dívka z Permanent Waves poodhrnuje oponu plným právem. Právě z posleních dvou desek obsahuje tento živák jakoby náhodou vždy tři úvodní skladby.
Dlužno poznamenat, že hráči si na pódiu vystačí sami ve třech bez pomocí doprovodných hudebníků a to díky své mistrovské hře nejenom na své nástroje, ale i na basové a syntetizérové pedály.
Nebudu zde hodnotit podrobně jednotlivé skladby, k tomu jsou určeny recenze jednotlivých LP, jen několik poznámek k některým.

Spirit of Radio svižná a vhodně volená úvodní skladba
XYZ je prodloužena vloženým tříminutovým sólem na bicí čímž potěší všechny příznivce Neil Pearta.
Closer To The Heart - koncertní povinnost
Jakubův žebřík si i na koncertě drží to úžasné napětí a snění v oblacích.
Xanadu - symfonie krásy. Vrchol této desky
Tom Sawyer - úžasná přesnost a pompéznost hry
La Villa Strangiato - střídání rytmů, žánrů , hudebních poloh a jakoby nečekaný konec koncertu

Technicky brilantní živé album, možná až moc. Je zde příliš cítit i slyšet dokončovací mixáž hlavně v oblasti práce se zvukem a reakcí publika. Albu také neprospívá to, že bylo nahráno na více koncertech v Kanadě a v Anglii. Nepodařilo se zde přenést na plno tu úžasnou atmosféru tehdejších koncertů.
Škoda jen, že tato deska nemá tu nádherně živou atmosféru a souznění s publikem tak jako na nezapomenutelném živém dvojalbu All the Worlds a Stage.
Přesto že jednotlivé skladby si zaslouží pět hvězdiček, album jako celek hodnotím jako velmi dobré.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000