Rush - A Farewell to Kings

Reakce na:
john l - 5 stars @ 11.08.2016

Rush, sví, výjímeční a jedineční, toto je mé nejmilejší album ze sedmdesátých let jejich tvorby, deska A Farewell to Kings.
Všeho je oproti produkcím v následujícím desetiletí míň, míň učesanosti, míň syntezátoru, míň hřejivých akustických výletů. Ovšem nechybí košatější aranžmá, časté změny tempa, zvuk kláves je silně space a melodie, tak těch je tady pěkná fůra.
Já nejraděj dvě dlouhatánské svity Xanadu a Cygnus X-1 v kterých Rush předvádí vysokou školu kompozičního umu, skvělý vesmírný zvuk kláves proplétající se v první z nich a dosti futuristický nádech druhé, na mě působí jako velké originály doby.
Pak je tu dvojice Closer to the heart a Madrigal, čistě baladický záměr, průsvitný tón klasických kytar a naléhavý podtext skvěle působí na moje podvědomí.
Jako slabší počítám úvodní skladbu, kterou zahajuje krásná renesanční kytara v sousedství tichých klapek, po chvíli ale nabere značně dynamičtější tvář a ani lidově znějící Cinderella Man mě příliš nebere, krom dokonale zkomponované refrénové části.

Parádní deska kapely, která svým pátým albem otevírá brány hudební historie.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000