Roxy Music - Roxy Music

Reakce na:
Deadmonkey - 5 stars @ 20.01.2010

Naprosto úchvatná deska. Dostal jsem se k ní (a celkově k Roxy Music) přes jeden dokument na BBC. Mluvili tam o Bryanu Ferrym a krátce pustili Remake-Remodel. Po několika tónech jsem zůstal v němém úžasu. Záznam jsem si pozděj od někoho sehnal. Jeho shlédnutí mě přineslo nový hudební objev.

Při už zmíněné skladbě jsou naprosto úchvatné výkony všech tehdejších členů Roxy Music. Ferryho naříkavý vokál, Manzarenova kytara (víte mimochodem, že to je ten stejný člověk co na Live in Gdańsk s Gilmourem? :)), vynikající Mackay a jeho dechové nástroje a... hrdina celého vystoupení: Brian Eno za mlada :) Na tom záznamu je nalíčený a navlečený do "něčeho". Vypadá jak nějaká oživlá, hudebně nadaná mrtvola. Ale jak nadaná! Jeho až avantgardní syntetizátory, nejenom že neruší jak mají občas ve zvyku třeba u Faust nebo podobných, ale výborně podtrhují atmosféru a jsou pro celkový sound nepostradatelné.

Celé album stručně vystihuje jedno slovo: Energie. Roxy Music podávají svůj osobitý art-glam-avantgarde rockový výkon s takovým zápalem že to posluchače naprosto odrovná.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Roxy Music

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000