Rainbow - Rising

Reakce na:
miguel7 - 5 stars @ 14.08.2007

Absolutní vrchol skupiny a možná i vrchol skladatelského umění Ritchieho. Už jen při pohledu na obal mi naskakuje husí kůže a vybavuji si ten mamutí zvuk a monster skladby s fantasy tematikou.

Deska začíná klávesovým intrem, připomíná mi úvod Led Zeppelin In the Light na Phisical Grafiti a samozřejmě Gates of the Babylon z následující desky Rainbow. Pak výborný nájezd kytary a v prvních vteřinách je jasné, že celá následující půlhodina bude jen jízda. A bez zastávky! Musím hlavně pochválit zvuk alba, protože ten je fakt mohutný a doslova válcuje vše živé. Starstruck je už klasikou. Ten obklopují rock&rollové skladby, samozřejmě v hábitu tvrdé hardrockové kapely, jakým bezpochyby z počátku byli.

Stargazer - patří do mých top 5 písní všech písní co znám, a tahle pozice se nemění snad už věčnost. Ten rytmus se mi zaryl přímo pod kůži, úvod nemá chybu - salva bicích, dva kopáky, kytara sjíždí a spouští se valivý megariff, který mě dostal na poprvé. Orchestr hraje doslova, až se mu kouří z houslí a v závěrečných dvou minutách to nakopne ještě víc. Dio to co předvádí na konci, to už se nikomu nikdy nepovede a ani jemu se nikdy nepovedlo nahrát něco tak fantastického. Z patra solí verše jeden za druhým a dostává to všechno obrovsky majestátní nádech. Do toho Ritchie jede pořád dokola to samé, aby bylo jasné, že se tohle nedokáže před ničím zastavit. Vše je proloženo salvami bicích. Když nahrát hardrock s orchestrem, TAK TAKHLE! Neskutečné běsnění! Kdyby měli už hned po téhle palbě všichni muzikanti zemřít, mohli by zemřít v klidu, protože tímhle se zapsali navždy do rockové síně slávy. Jinak se nedá tenhle megasong ukončit, než pomalým stahováním zvuku. Jestli ještě Dio, Ritchie, Bain, Cozy, Carey a orchestr neumřeli, jedou šťastně pořád do dneška.

Neskutečné na tom je, že následující Light in the black to nezbrzdí. Pokračuje tam, kde Stargazer pomalu mizel. Skvělé vyhrávky a melodické vsuvky a pocit nikdy nekončící jízdy. Škoda že to je jen 8 minut krátký.

Kdyby to bylo album jen o těhle dvou peckách, stačilo by to. Tohle se musí slyšet. Jedna z nejlepších desek, co jsem v životě slyšel!

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Rainbow

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000