Pride Of Lions - Fearless

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 15.02.2017

Jim Peterik sa preslávil ako skladateľ a člen kapely Survivor, ktorá bola v 80-tých rokoch typickým predstaviteľom AOR. Odvtedy pretieklo už veľa vody a Peterik tentoraz vedie kapelu Pride Of Lions, ktorá je verná tvorbe a odkazu Survivor. Album Fearless zosobňuje pozitíva a aj neduhy tohto štýlu, na ktorý má veľa poslucháčov pekné spomienky. Problém je v tom, že doba sa zmenila a tieto kapely už neokupujú rádia, tak ako kedysi.

Napriek tomu je tento štýl žiadaný a vydavateľstvá ako Frontiers Records sa na túto poslucháčsku obec priamo špecializujú. Je logické, že Jim Peterik našiel oporu práve u nich a evidentne sa mu darí. Fearless je totiž albumom, ktorý má byť jedným z vrcholným diel jeho skladateľského umu. Aspoň to tak prezentuje. Každopádne zaujímavý je, pretože sa mu podarilo zložiť konkrétne hity, ktoré si človek ľahko zapamätá a nepôsobia na druhej strane ani lacno. Peterik samozrejme prispel aj ako spevák, no tento post patrí najmä mladšiemu Tobymu Hitchcockovi, ktorý má presvedčivý prejav hodiaci sa k danému štýlu.

Prvý song All I See Is You, ktorý je vlastne aj úvodným singlom, kopíruje tvorbu kapely Kansas a ani sa to tu nejako zvlášť netají. Pôsobí hitovo a husle naozaj skrášľujú vkusnú melódiu. Nasledujúce tri skladby The Tell, In Caricature a Silent Music považujem za najkvalitnejšie a najsilnejšie veci. Jednoducho stopercentné hity. Titulná tvrdšie formulovaná Fearless sa mi zdá zbytočne preprodukovaná, ale z melodického hľadiska pôsobí sympaticky. Balada Everlasting Love je v poriadku, no nasledujúca Freedom Of The Night je opäť výborná hitovka s rockovým ťahom. Album pokračuje bezproblémovo aj pri The Light In Your Eyes, Rising Up a The Silence Says It All. Trochu mám ale problém s poslednými dvoma. Faster Than A Prayer znie ako keby Santa Claus rozvážal deťom darčeky. Kopec efektných, ale až príliš sladkastých ozdôb a trblietok. A podobne je to aj s poslednou baladickou Unmasking The Mystery, ktorá by sa hodila k štedrovečernému stolu. Nuž čo, americký duch sa ani v muzike nezaprie.

Odhliadnuc od istých neduhov, album má svoju nespornú kvalitu. Akurát tá produkcia mohla byť v niektorých prípadoch jednoduchšia. O to viac by sa zosilnil účinok celého diela. Jim Peterik veľmi dobre vie, čo robí AOR silným a sú to hity. Uchopil 80-té roky za správny koniec a obalil ich moderným zvukom. Fearless je nepochybne jeho triumfálnym návratom do skvelej formy a album samotný bude určite obsadzovať popredné miesta v tomto roku v kategórii melodický rock a AOR.

Hodnotenie: 4,5

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Pride Of Lions

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000