Praying Mantis - Forever In Time

Reakce na:
alienshore - 5 stars @ 08.09.2013

Praying Mantis znamená v preklade kudlanka nábožná. Tento pomerne zvláštny hmyz je aj hlavným znakom kapely podobne ako Eddie u Iron Maiden, akurát kudlanka vyzerá ďaleko mierumilovnejšie. Podobne je na tom aj hudba a je presýtená svetlom a pozitívnym pohľadom na život. V 90-tých rokoch sa im darilo rôzne a ich návrat na scénu je prijatý s nadšením hlavne v Japonsku. Druhý štúdiový album Predator In Disguise bol naozaj veľmi dobrý, ale strácal na body nevýrazným zvukom. Na lepšie časy sa zablyslo s doskou A Cry For The New World. Najlepšie podľa mňa dopadol album Forever In Time a považujem ho za to naj čo sa im podarilo nahrať v deviatej dekáde. Spevák Tony O’Hora má farbu a rozsah, ktorý sa hodí k Praying Mantis. Navyše mi imponuje aj gitarovejšie poňatie skladieb a je tu viacero výborných sól a motívov.

Úvodná Wasted Years nie je prerábka klasického hitu Iron Maiden, ale autorská skladba bratov Troyovcov s melodickým ťahom a kvalitnými gitarovými sólami. The Messiah prekvapí tak trochu východnými motívmi, ale v refréne je to starý dobrý Praying Mantis. Gitarista Dennis Stratton sa výrazne podieľal pri skladaní piesne Best Years a patrí medzi to najlepšie na tejto doske. Podobne skvelo odsypáva aj Blood Of An Angel a krásny okamih nastáva pri hrdinskej Valley Of The Kings s výraznými viac-hlasmi. Pri energickej Changes natiahne o čosi viac svoje hlasivky Tony O’Hora. Spievajúce gitary sa opäť hlásia k slovu v Man Behind The Mask a po nej prichádza jediná balada Remember My Name, ktorú zložil Tony O’Hora. Časy heavy metalovej vlny si pripomenuli skladbou The Day The Sun Turned Cold s razantným spodkom a epickou melódiou. Titulná Forever In Time len potvrdzuje kvality albumu a spanilá sedem-minútová rocková jazda ubehne ako voda.

Melodický rock a AOR je ošemetný žáner, ale hudba Praying Mantis je dostatočne úprimná a zároveň aj britským spôsobom vznešená. Tu si človek doslova užije kvantá melódií a krásnych gitár. Dennis Stratton tu odohral asi svoje najlepšie sóla a nie nadarmo bol kedysi v službách Iron Maiden. Albumy ako Forever In Time a o pár rokov neskôr vydaný Sanctuary považujem v histórii Praying Mantis za najhodnotnejšie a tým pádom dávam aj päť hviezd.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Praying Mantis

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000