Porcupine Tree - The Sky Moves Sideways

Reakce na:
TomKas - 4 stars @ 13.08.2007

Jsou desky, které člověk může poslouchat jen tak, třeba k nějaké činnosti a přinese mu to stejný zážitek, jako by se na poslech nevím jak soustředil. To ovšem není případ The Sky Moves Sideways. Ač mám Porcupine Tree velmi rád, přiznám se, že tohle album od nich hraji asi nejméně. Není to proto, že by bylo z mého pohledu nejslabší, ale proto, že na tuhle desku musí uzrát ten správný čas. Byla by opravdu velká škoda pustit si album pouze jako hudební kulisu.
Pilíři celého LP jsou titulní skladby The Sky Moves Sideways Phase One a Phase Two a improvizační záležitost nazvaná Moonloop. Porcupine Tree se zde ocitají na pomezí psychedelie a "učesanějšího rocku". Z ostatních skladeb bych ještě vyzvednul vynikající The Moon Touches Your Shoulder, která je snad ještě lepší v živém provedení na albu Comma Divine.
Na remasteru od Snapperu je pak navíc zařazena téměř 35 minutová alternativní verze titulního tracku, který měl být původně vydán vcelku (nikoliv rozdělen na fázi 1 a fázi 2).
Album je skvělou ukázkou vybroušeného hudebního stylu a osobitého pojetí. Škoda jen, že v dnešní uspěchané době mám tak málo času, abych si celý titul vychutnal v naprostém klidu od začátku do konce bez přerušení. Ten zážitek za to opravdu stojí.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Porcupine Tree

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000