Plastic People Of The Universe, The - Do lesíčka na čekanou

Reakce na:
bubak - 5 stars @ 08.05.2016

Tenhle skvost českého bigbítu si můžete poslechnout díky Guerilla Records Vladimíra Drápala z Loun. Koncert legendární skupiny Plastic People Of The Universe na konci roku 1973, kdy mi bylo osmnáct a chtěl jsem tuhle skupinu vidět a slyšet. Nepovedlo se mi to, jako snad většině mých vrstevníků.

Je úžasné, že se koncert uchoval v poměrně slušné kvalitě. Celý koncert zahajuje host Pavel Zajíček svou skladbou Anti, ze které pochází legendární slogan publikovaný v Mladém světě k případu Magor. Dále jsou součástí koncertu skladby, které by se určitě staly hity stejných rozměrů jako Slunečný hrob, Obelisk a Kuře v hodinkách. Písničky Ranní ptáče, Podivuhodný mandarín, Růže a mrtví, Má milá je jako jabko by měly stejné ambice mezi tehdejšími posluchači. Skupina na tomhle koncertě zní jako skupina, která nahrávala legendární album Trout Mask Replica Captain Beefhearta, akorát je je tohle album méně bluesové, ale o to více free. Prostě hypnotická basa Mejly Hlavsy, fantastický saxofon Vratislava Brabence a housle Jiřího Kabeše, to se musí slyšet. Nejlepší by to samozřejmě bylo v té době. Po tomhle koncertě následovalo jejich vystoupení nevystoupení v Rudolfově u Českých Budějovic a rok na to začal proces s Magorem a Čuňasem.

Muži bez uší jsem dal pět hvězdiček a tohle album si je zaslouží taky.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000