Pink Floyd - The Endless River

Reakce na:
angus16 - 4 stars @ 31.05.2016

Na toto album jsem se velice těšil a schválně jsem si nevyhledával žádné novinky ani recenze když album vyšlo abych si nezkazil první poslech. Po pořízení Endless River a prvním poslechu jsem byl překvapen že je až na skladbu Louder Than Words celé instrumentální. Přišlo mi velmi atmosférické, klidné a vyrovnané. Později jsem se zde dočetl, že Pink Floyd pouze otevřeli staré šuplíky a použili materiál nahraný původně pro album The Division Bell s čímž problém nemám. Také mě překvapilo, že někteří zde toto album srovnávají s velkými díly jako například Darkside. Pokud vím tak jsem se dočetl, že album je především pocta Rickovi, který zde má opravdu velký a slyšitelný podíl.

Album je rozlučkové a jsou zde cítit velké ozvěny minulosti. Velká loď Pink Floyd mizí pomalu v dálce za horizontem a celá deska jsou takové dozvuky jejich předchozích počinů, které mizí v nekonečnu. Opravdu si myslím, že srovnávat toto album s Darkside nebo Animals je holý nesmysl. Pánům zde už o nic nešlo a chtěli jen vydat něco s čím by se mohli důstojně rozloučit se svými fanoušky a naposled si připomenout zesnulého Ricka. Nechápu jak někdo mohl opět čekat nějaké převratné dílo. Podle mě pánové odvedli dobrou práci a u alba se velmi dobře relaxuje a příjemně se poslouchá. Jediné co mi vadí, že je album poněkud zdlouhavé. Ke konci jsem měl takový pocit, že se již několik motivů opakuje.

Za mě jsou to čtyři hvězdičky. Kdyby album nebylo tak zdlouhavé dal bych pět. Pink Floyd odpluli po nekonečné řece a já jim tímto děkuji za jejich skvělou práci, kterou za ta léta odvedli.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000