Pink Floyd - The Dark Side of the Moon

Reakce na:
Paul - 4 stars @ 24.09.2013

Tento album ma zastihol na strednej škole a nutno povedať, že počas tej doby som si prehrával nespočetne veľa krát.

Už dávnejšie som tak trocha registroval pomyselný opar legendárnosti tejto platne. Po, minimálne pre mňa fantastickom More sa mi dostala do rúk práve táto platňa, lepšie povedané, v tej dobe už cd.

Iste poznáte ten pocit vzrušenia a očakávania, keď si niečo idete pustiť poprvýkrát, tiež som ho mal.

Speak to me, no úvod sa mi veľmi povzdával.. takpovediac presne podľa môjho gusta. Potom Breathe, ok to napätie vo vmne sa mierne stupňovalo.. a potom prišli tri skladby ktoré mi dali pomyselnú facku. On the run, Time, Great gig in the sky.. no bola doslovná katarzia.. zvlášť posledne menovaná skaldba mnou na tú dobu hlboko zasiahla.

Skladbu Money teda rozhodne moc nemusím a mám dojem, že sa na tento album ani moc nehodí. Omnoho lepšie by som si ju vedel predstaviť napríklad na The Wall.

Zvyšok albumu zachraňuje nádherná ale vskuku nádherná Us and them.. toto je to, čo u Floyd milujem.. to vytvorenie takej špecifickej nálady a atmosféry..

No, rozhodne ide o zdarilý počin a rozhodne si album svoje meno a status drží právom, avak ku dokonalosti z môjho pohľadi bráni akurát už zmieňovaná Money.. nebyť tejto skladby tak ide bezpochyby o dokonalé dielo.. avšak ako vieme Money si vydobylo slušný komerčný úspech, takže v z tohto pohľadu to bol od Watersa zrejme správny ťah, z toho umeleckého ju však vidím ako miernu príťaž do pomyselného neba dokonalosti..

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000