Pagan's Mind - God's Equation

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 01.04.2016

Medzi najkontroverznejšie tituly Pagan's Mind patrí jednoznačne God's Equation. Môže za to hlavne experimentálnejší prístup, teda trochu sa odlišujúci od tradične znejúceho power/prog-metalu a to samozrejme prijali fanúšikovia aj kritici rôzne. Jedná sa však o jeden z najzaujímavejších počinov v ich diskografii, hlavne kvôli tej inakosti. Pagan's Mind si zachovávajú všetky svoje charakterové prvky, no tentoraz je počúvanie tohto diela o čosi horkejšie a aj náročnejšie. Za všetko vraví aj cover verzia Hallo Spaceboy, ktorú v origináli nahral David Bowie na svojom silne kontroverznom albume 1. Outside.

God's Equation je z produkčného hľadiska preprodukovaný, čo znamená, že by bol problém preniesť jeho atmosféru na živý koncert. Jeho pozitívom je však vymakaná melodická aj inštrumentálna stavba. Jemná predohra The Conception je skvelým úvodom a nasleduje perfektne šľapajúca, a melodicky silná God's Equation. Najväčší hit, teda najhitovejšia skladba má názov United Alliance a Nils K. Rue tu podáva skutočne fantastický výkon. Atomic Firelight patrí so svojimi tvrdými riffmi a skresleným vokálom medzi tie prvé, ktoré majú komplikovanejší priebeh, no výborný refrén ju zdvíha smerom hore. Hallo Spaceboy je ako cover poňatý celkom zaujímavo, no tá alternatívna temnota by metalistov asi veľmi nenadchla.

Evolution Exceed a Alien Kamikaze sú ďalšie tvrdé kúsky, no pri prvej menovanej poteší vzletný refrén. Gitarista Jørn Viggo Lofstad vkladá do skladieb nádherné sóla a jeho talent je priam určujúci pre Pagan's Mind. Trochu prekvapí bubenícke extempore v Painted Skies a skladba sa celkove odvíja v duchu tých predchádzajúcich. Bombastická pecka Spirit Starcruiser patrí medzi moje najobľúbenejšie v katalógu tejto kapely. Inštrumentálny koniec pripomínajúci Van Halen je čarovný. Farewell je ďalšia milá predohra s gitarovým sólom v štýle Jeffa Becka. Osiris' Triumphant Return prinavracia klasickejší sound a je mohutným zakončením s bohatou inštrumentáciou a zmenami tempa.

Album neodporúčam ako hudbu pre kolegov v práci, či nebodaj nejakú párty. Jeho mierne schizofrenná povaha by sa nestrela s pochopením. V podstate sa jedná o spojenie tvrdých expresívnych plôch a hitových explozívnych refrénov, a práve to mi príde celkom nápadité. Spracovanie God's Equation je profesionálne a Pagan's Mind ním potvrdili, že na power/prog-metalovej scéne sú špičkou už len kvôli tomu, že sú ochotní nazrieť aj trochu mimo obzor dotyčného žánru.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Pagan's Mind

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000