Octafish - Doktor Fleisch

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 16.02.2016

Octafish je neznáma nemecká skupina a aj ich doposiaľ vydané tri štúdiové albumy sa dosť zle zháňajú. Poznám len tretí radový počin Doktor Fleisch, preto sa k predošlým dvom vyjadriť neviem. Na základe hudby však môžem povedať, že sa jedná o talentovaných muzikantov. Je to v podstate derivát tvorby King Crimson a Franka Zappu. O Octafish sa píše ako o rockovej avantgarde, ale skôr je ňou len pohladená, čo významne prispieva k zrozumiteľnosti toho čo hrajú. Samozrejme hudba má komplikovanejší naturel, no je podoprená veľmi inteligentne zloženými motívmi a témami. To je aj dôvod prečo by eventuálne mohla zaujať poslucháčov dvoch vyššie zmienených interpretov.

Deväť štúdiových inštrumentálnych skladieb a jedna živá obsahujú kopec zaujímavých fragmentov a pasáží. Určite k tomu prispievajú aj elektronické a jazz-rockové prvky. Všetko je veľmi pekne naaranžované s dôsledným muzikantským prístupom a cítením. Počas niektorých skladieb sa vyskytnú aj elektronické hlasové vsuvky. Niečo také je k počutiu už hneď v prvej explozívnej náloži Bomber. Titulnú Doktor Fleisch by som si vedel predstaviť aj v katalógu takých King Crimson. Kompozície sa buď prikláňajú viac k Zappovi alebo Crimson. To si môžete napr. overiť aj pri dvoch po sebe idúcich trackoch 29 Skaters a Party Alarm. Thxfz by sa dala preložiť ako "thanx frank zappa", paradoxne však vôbec neznie zappovsky. Posledný inštrumentálny song je cover detinského super-hitu z 90-tých rokov Barbie Girl, ktorú si Octafish pretransformovali do vlastnej podobe a znie celkom vtipne. Na svoju dobu moderne znejúca elektronika a rytmický groove pôsobia veľmi sviežo, čo je jedna zo základných čŕt tejto placky.

Priznám sa, že k tomuto albumu sa z času na čas veľmi rád vraciam. Na prvý dotyk pôsobí síce zvláštne, ale neskôr v ňom nepochybne objavíte aj skryté poklady. Na originalite prejavu sa tu samozrejme nestavia, no jeho hodnota spočíva v autentickom prejave týchto hudobníkov, ktorí zo seba vypustili v danom momente hromadu pozitívnej energie. A to sa cení, keďže muzikalita a aranžérske umenie preteká každou jednou skladbou. Aj také neznáme dielo ako Doktor Fleisch si teda zaslúži byť súčasťou progresívneho rocku nadštandardnej kvality.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Octafish

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000