Nugent, Ted - Cat Scratch Fever

Reakce na:
hejkal - 3 stars @ 24.01.2009

Tretí sólový album maniaka Teda pozná každý rockový fanúšik aspoň po mene.

Cat scratch fever, to je skladba, ktorá zabezpečila Tedovi hit, mnohým skupinám ľahký cover na začiatok kariéry a vo všeobecnosti ide o pohodovú rockovú záležitosť pre všetkých. Wang dang sweet poontang je zbesilá jazda, aká nemá páru. Death by misadventure je skladba, ktorá je taká rozbitá. Chvíľu tvrdá, chvíľu tak nejaká húpavá, nesedí mi. Ešte horšia je tancovačková Live it up. Keby to nebola blbosť, povedal by som, že tento album chcel byť hitový. Inštrumentálka Home bound je vrcholom albumu, nádherná melódia, parádne prevedenie. Workin hard playin’ hard začína tak dajako komerčne, ale až sa to rozbehne, ide o dobrú rockovicu. Sweet Sally je vytvrdený rock’n’roll, počúva sa dobre, opäť je to skladba z kategórie možných hitoviek. A thousand knives ma moc neberie, hoci má v sebe niečo z predchádzajúcich Tedových skladieb. Ide o strednotempový rock. Ak som pri predchádzajúcich skladbách cítil, že niečo tomu chýba, tak pri vypaľovačkách Fist fightin’ son of a gun a Out of control to neplatí. Obidve veci sú živé, chytľavé a podarené.

Ako vždy, na CD z 1999 sú bonusy v podobe koncertných nahrávok z Hammersmith Odeon (1977). Cat scratch fever je zatienená perfektnou Wang dang poontang.

Hoci je tento album považovaný za prelomový v Nugentovej kariére, nepatrí k tým najlepším. Ide však o dobrý rockový počin, za ktorý by hromady dnešných tiežrockových hviezd dali čokoľvek, ak by niečo také dokázali stvoriť.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000