Novalis - Sommerabend

Reakce na:
Snake - 5 stars @ 03.05.2015

Cd Metronome Musik GmbH, Hamburg 841 354-2

Tři skladby na ploše 38 minut, titulní Sommerabend tak zabrala celou druhou stranu původní LP a je rozdělena do pěti strof. Novalis hudebně navazují tam, kde skončili na svém předchozím bezejmenném albu. Jsou tu tedy opět s romantickým a vysoce melodickým art rockem, se špetkou vokálů v německém jazyce. Může vám to připomenout Camel, Pink Floyd, nebo Eloy, není to nic originálního, ani dosud neslyšeného, ale parádně se to poslouchá. Spacey klávesy, kytarové ornamenty, hypnoticky jednoduché bicí a jedinečná, sugestivní a líná atmosféra, při které se báječně relaxuje. Hudba pro ( nejen ) letní večery jako stvořená, doporučuji vyzkoušet !

Pěkný je i cover, připomínající plakáty Alfonse Muchy, ovšem zmýlená neplatí. V tomto případě jde o dílo amerického malíře a ilustrátora Maxfielda Parrishe. Nutno však podotknout, že nálada obrazu pěkně koresponduje s obsahem samotného alba.

Nejlépe hodnocenými deskami studiové diskografie Novalis jsou Sommerabend a Novalis. Obě mám ve sbírce a nedokáži určit, které z nich je lepší. Považuji je za mistrovská díla a dekoruji rovnými pěti hvězdičkami.

----------------------
Děkuji Borkovi za doplňující informace k obalu alba.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Novalis

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000