Nine Inch Nails - The Downward Spiral

Reakce na:
Troll - 5 stars @ 19.07.2010

Kultovní, nadčasové, koncepční, propracované dílo, které zůstane navždy klenotem první poloviny 90. let - ano, takto se dá charakterizovat album, které dal Trent Reznor se svými pomocníky dohromady.

Hudba na The Downrard Spiral by se dala popsat jednoduše jako industrial rock, avšak to bychom desce křivdili, protože nabízí daleko víc. Trent si vzal to nejlepší z předchozích desek - synth popovost a chytlavost debutu, syrové metalově znějící kytary z Broken a začal klást větší důraz na emoce či na střídání temp v jednotlivých písních. Textově se deska točí kolem sebedestrukce člověka, sexu a víry. Každý song tady má své místo, avšak pokud bych měl vyzvdvihnout vrcholy desky, budou to určitě vypalovačka March of the Pigs, instrumentálka A warm place či jeden z největších hitů kapely, balada Hurt (kterou později coverovali umělci jako Johny Cash či skupina Sevendust).

Desku doporučuji všem milovníkům progresivní industriální hudby. I když už je to od vydání spirály 16 let, deska neztratila ze svého půvabu nic. Bravo Trente!

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000