Nazareth - Razamanaz

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 10.03.2009

Keďže nie som veľký fanúšik skupiny, je potrebné brať nasledujúce riadky s rezervou.

Razamanaz má síce jeden z najúbohejších textov na svete, ktorý by aj na Eurovízii oslnil, ale to je tak všetko, čo sa tejto skladbe dá vyčítať. Neskutočne nadupaná jazda, v Bratislave nie celkom podarená (ach, tie bicie) aj tak však potešila ako máločo. Rozhodne po Morning Dew môj najobľúbenejší počin od skupiny. Alcatraz má miestami dosť podobný sound s Deep Purple, čo je dobre. Slide gitara a spev načnú parádnu blues(n)ovú Vigilante man. Svižnejší blues rock tvorí kostru Woke up this morning. Night woman má rytmus hraný cez prechody, je to taká pripomienka niekdajších starobluesových kreácií. Skôr v jemnom psychedelickom háve a s úúúú spevom, ktorý je vcelku humorne znejúci. Zarockenrolujeme si s Bad bad boy (opäť fajn slide gitarka) a už je tu vážne znejúci úvod k Sold my soul. Tvrdšia tvár Nazareth s vydareným ťaživým melodickým podtónom. Svižná vypaľovačka Too bad too sad prefrčí a prenechá miesto záverečnej Broken down Angel, čo je hitovo melodická pohodička.

Eagle records, ako to už býva zvykom, prihodila trojicu bonusov, Hard living pripomenie tvrdú polohu z debutu, Spinning top detto a alternatívna verzia Razamanaz je tak alternatívna, až to nepočuť (trošku kecám).

Prierazný album, občas dobre padne.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000