National Health - National Health

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 20.09.2012

Cantenburská scéna to má údajne na Progboarde ťažké. Teória, že jej priaznivci sú jednoducho lenivci, ktorým sa bridí ťukať do klávesnice, nepatrí k politicky korektným, nuž sa ňou nebudem zaoberať a vrhnem sa na album National Health.

Päť inštrumentáliek (nejaké hrdlá sa síce ozvú, ale nemám dojem, že by šlo o niečo „neinštrumentálne“) si príjemne plynie, oblastné pasáže občas mierne stvrdnú, ale účinok Viagry nečakajte. O čo teda ide? O fusion ako z partesu, s dôrazom na poslucháčsku prívetivosť (ale nie rádiovú, bacha na to). Priznávam, pri džez rocku nemám veľmi chuť púšťať sa do skladby po skladbe, pretože sa tam jednak furt niečo mení, druhak je počet akordov nad rámec znalostí z matematiky absolventa prvého ročníka ZŠ a tretiak sa nájde dosť ľudí, ktorým sa pri čítaní textu v objeme nad desať riadkov nekontrolovateľne zhoršuje duševné zdravie, čo si, uznáte, na triko nevezmem. Uspokojím sa teda s obligátnym erekcie prostým konštatovaním, že každý nástroj znie perfektne a ponúka viac, než len suchopárnu kolekciu naučených prstolamov. V závere dôjde aj na trošku psychedelického pošušňania, čo isto ocenia nepriatelia estetiky.


Jasné, skupina National Health vydávala svoje albumy v roku 1978, kedy už bolo vymaľované a hudobná scéna sa posunula inam (džentlmen radšej nepoukáže kam, grobian môjho rangu to zasa spomínal toľkokrát, až sa mi nechce položiť osmičku v nemenovanej dekáde a nechať jej len nulu), to však neznamená, že priaznivcom fusion neponúka kopu príjemných chvíľ.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie National Health

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000