Morse, Neal - Momentum

Reakce na:
Brano - 4 stars @ 10.05.2016

Momentum patrí medzi to (naj)lepšie z Nealovej tvorby. Dobrú náladu zaručuje už úvodný titulný song,ktorý je plný nefalšovanej radosti a nadšenia. Táto pieseň je nákazlivá a poslucháča si získa hneď po prvom vypočutí. To beriem! Thoughts Part 5? Čo k tomu dodať...iba to,že obdivujem vytrvalosť Neala Morsa aj jeho bývalých kolegov zo Spock´s Beard,ako sa stále znovu a znovu snažia priblížiť sa k vokálnemu umeniu skupiny Gentle Giant no zakaždým to dopadne ako vokálna divočina :-). Smoke and Mirrors je naopak príjemná balada,ktorá Nealovi vyslovene svedčí. Je trochu presladená,ale ten refrén je vcelku vydarený. Weathering Skies je znovu radostné ujúchanie v štýle prvej skladby,akurát ten výsledný efekt je už taký vyprchaný a nejaké zvlášť nadšenie sa u mňa nedostavuje. Ale OK. Freak je vecička s kazateľským textom,hudobne priemer ktorý neurazí.

A teraz to príde!!! World Without End,vyše 33 minútové šesť dielne epické monštrum gigantických rozmerov. Táto epická godzilla ma zmietla a rozhodla o tom,že som si kúpil originál CD. Mohutný symfonický úvod dosahujúci najvyššiu škálu monumentálnych parametrov,potom príde nosný motív v časti Never Pass Away,ktorý sa na záver (ako inak) zopakuje.V časti Losing Your Soul, Neal Morse normálne rapuje!!! Skoro som odpadol,keď som to prvýkrát počul! Ale v celkovom kontexte to považujem za prínos,za také nezvyčajné spestrenie. Takže pozor na divokých paparazzi,hehehe! Celá táto epická polhodinovka je vyšperkovaná nápaditými inštrumentálnymi medzihrami,vsuvkami,divokými a dramatickými zvratmi...darmo je,páni sú virtuózni hráči,o tom niet pochýb. V časti Some Kind Of Yesterday sa dočkáme pompézneho nalešteného hollywoodskeho finále. Grandiózne! A na záver sa nám zopakuje úvodný nosný motív a samotný koniec je taký ako keď pomaly znižujete otáčky na gramofóne.

Záverom jeden osobný zážitok. Raz som počúval World Without End v aute na parkovisku pred tescom, čakajúc na manželku,ktorá vykonávala nákupnú činnosť. Nakupovanie to je moja smrť, tak vždy radšej sedím v aute a počúvam muziku.Volume poriadne doprava a vyžívam sa.Pri tom prílišnom sústredení som si takmer nevšimol,ako sa skupina teenagerov idúcich zo školy na mne baví.Veď vidieť ako obstarožný plešatý trtko ,oči stĺpkom, šantí na divnú muziku v starej oktávii...ešte dobre,že si ma nenatáčali na mobil. Skončil by som niekde na youtube :-).

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000