Milcová, Pavla - & One Off - Benighted

Reakce na:
luk63 - 4 stars @ 27.09.2013

První deska osobité zpěvačky a autorky Pavly Milcové (a skupiny One Off) vznikla v roce 1993 a je celá nazpívaná anglicky, což byl v první půli 90. let pro velké firmy u nás zřejmě nepřekonatelný problém. A tak si ji vydala autorka sama, ale až po dvou letech.

Pavla má krásný vysoký hlas a svým projevem mi hodně připomíná Kate Bush či Dagmar Krause (tu především z dob skupiny Slapp Happy). Její písně na tomto albu jsou krásně a nevtíravě melodické a pohybují se od na desce dominujících živých alternativně popových kousků ("Son Where Have You Been", "My Country", "Do You Remember", "Sailor"), ve kterých rocková kytara příjemně, hravě a zvesela zvoní (krásné je zdvojené sólo v "The Gate of St. Julian") přes klávesami žesťově ochucenou "Crystal Gazer" až po zasněné pomalé "Somebody Hates Monday", "Monkey" (zde Pavly hlas vyniká doprovázený pouze klavírem) či "All Men of this World". "Silver Herring" je skotská lidovka a já ji vnímám jako takový bonus, protože byla natočena až v roce vydání cédéčka.

Benighted je pro mě ukázka toho, jak se dá dělat opravdu dobrá písňová tvorba nepostižená rádiovým vkusem, i když je mi jasné, že moc široké spektrum posluchačů asi nemá nárok oslovit. Ty s vytříbenějším smyslem pro hudbu by ale mohla. Já se k nim skromě řadím a hodnotím lepšími čtyřmi hvězdičkami.


 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Milcová, Pavla

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000