McLaughlin, John - Time Remembered: John McLaughlin Plays Bill Evans

Reakce na:
stargazer - 2 stars @ 27.09.2020

John McLaughlin opět vyprodukoval něco, co v jeho hudební kariéře do té doby /1993/ ještě nebylo. Další originální kousek.

Bill Evans. Vinikající jazzový pianista, majitel několika cen Grammy a dalších ocenění,
hráč u Milese Davise, se kterým nahrál jedno s nejlepších alb jazzového světa Kind Of Blue,
inspiroval Johna, aby vydal nahrávku jeho písní a tímto vzdal hold jednomu z největších pianistů všech dob.
Hodně věcí z Evansova skladatelského pera, jsou dnes považovány za jazzové standarty a některé z nich John promítl na tohle album.
J.McL. nahrál Time Remember v Miláně během 25 až 28 března 1993. Jedná se o krystalicky čisté akustické dílo. Žádné bicí, žádné klávesy, žádné jiné nástroje, jen akustické kytary a akustická bass kytara.
McLaughlina doprovází čtyři kytaristé, hrající v klasickém kytarovém stylu. Je z toho cítit taková italská renesance. John to vůbec nehrotí rychlostí, hraje uvolněně, hraje taky klasicky v souladu s ostatními. Občas si "odskočí brnknout něco jazzových stupnic", ale hned se vrací zpět ke svému týmu. Je to velmi vkusné a "chytré". Celé album je takové klidné, až relaxační.

Hodnocení alba Time Remember na světových servrech je docela vysoké. Když jsem tohle album kupoval v bazaru, s prodavačem kecal nějaký člověk a všiml si, co jsem koupil. Pak pravil, že tohle je výborná deska. Já jí slyšel mockrát, ale tenhle styl hudby mi moc neříká. Určitě se jedná o špičkové dílo. Já jsem zatím k tomuto názoru nedospěl.
Tohle ocením dvěmi hvězdami. Jen pro kompletisty

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000