McCartney, Paul - Flowers in the dirt

Reakce na:
Jan Šimek - 3 stars @ 12.01.2008

Po Tug Of War šperk Paulovy tvorby z 80.let. Stejně jako deska Press To Play neobsahuje výrazný hit, kvůli kterému by si běžný posluchač, Paulem nedotčen ve velké míře, tuhle desku koupil, snad jen na My Brave Face. Najdeme zde ale další výborné písničky. Velmi si cením Figure Of Eight ( singlová verze o fous lepší ), Rough Ride ( lepší rehearsal verze ), Put It There a za zmínku stojí i Ou est le sole, která se tváří jako remix něčeho, ale jinou verzi nenajdeme, spíš jen několik dalších mixů. Z bonusů stojí za zmínku jistě Back On my Feet, je to příjemná oddechová píseň. Jinak všechny bonusy pocházejí z roku 1987, Loveliest thing měla původně vyjít na desce Return To Pepperland. Odtud ostatně pocházejí i This one ( verze na desce Flowers... je ale o trošku horší, zrychlily tempo a podle mého soudu to skladbě neprospělo ). Z roku 1989 se na CD bonusy nenacházejí, byť by se jich našlo požehnaně, např. Party Party, The First Stone nebo Good Sign.
Škoda že nebylo realizováno již zmíněné album Return To Pepperland, nejedná se asi o žádnou bombu, ale horší než Press... nebo Flowers... rozhodně není. Byla pro něj natočeno i krásná píseň Beautiful Night, která se o 10 let později stala hitem. Zajímavé je, že s jejím vydáním váhal MacCa tak dlouho. Několik těchto písniček vyšlo i na singlech. Koho zajímají písničky z alba Flowers..., nechť si pořídí obrazový záznam Put It There, kde mj. uslyší rehearsal verze věci z alba, jako Figure Of Eight nebo Put It There ( v jejímž závěru Paul začne zpívat kousek Hello Good Bye), najdeme zde i remaky beatlesovských hitů ( např. The Long And Winding Road, Fool On The Hill nebo Let It Be ). Zajímavá je i rehearsal verze Party Party, která na této DVD / VHS působí opravdověji než na singlu, slyšíme krásně všechny nástroje, muzika je živá, singlová verze je už doplněna studiovými výstřelky a kosmetickými úpravami, které ji staví co se aranžmá týče až na hranici kýče. Flowers je dobré album, bohužel jen dobré. Po tom, co jsem slyšel i písně, které tam mohly být a nejsou, myslím si, že mohlo být lepší.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie McCartney, Paul

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000