Marillion - Misplaced Childhood

Reakce na:
- 5 stars @ 05.10.2012

Britské kapely a hudba o generáciách "stratených" detí. Z toho nemôže vyjsť nič zlé, priemerné, ani "iba dobré". Len niečo veľmi špeciálne. Pre mňa je tento album spolu s Fear of a Blank Planet od Porcupine Tree tématickým vrcholom takejto tvorby.
Napriek tomu, že tento album je z rokov 80.-tych (ktoré úprimne z celej duše nemôžem v hudbe ani cítiť), tak MC nemôže dostať nijaký iný prívlastok ako "Masterpiece"! Od začiatku do konca nestráca dynamiku, textovo na 1*, Fishov živelný prejav (oproti Hogarth-ovi).
Veľa ľudí porovnáva Marillion s Fishom a s Hogarthom. Áno, sú to v podstate 2 rozdielne kapely. A áno, s Fishom nahrali vynikajúce albumy. Ale to je všetko.
Mr. H je v Marillion už takmer 4x dlhšie ako tam bol Fish. A budem hovoriť len za seba, ale síce sú Fugazi alebo MC klenotmi, pre mňa sú v ich rebríčku pod Brave, Afraid of Sunlight, This Strange Engine, Anorakhnophobia, Marbles, Happiness is the Road... A vlastne až za všetkým, čo nahrali s Hogarthom. Pretože sa stali emotívnejšou a osobnejšou kapelou, pri ktorej mám pocit, že robia hudbu iba pre mňa. A za to im ďakujem.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000