Manowar - Kings of Metal

Reakce na:
Cossack - 5 stars @ 28.10.2011

Tentokrát nás poněkud domýšliví a samochválou načichlí „králové metalu” nenechali na další album čekat moc dlouho, takže zhruba po roce a půl od minulé nahrávky vychází neskromně pojmenovaný počin "Kings Of Metal".
Je ale fakt, že oproti „rádiověji” laděnému předchůdci "Fighting The World" jde o mnohem víc heavy záležitost. Sice rovněž zde najdeme několik „do éteru namířených” skladeb, rozhodně však výrazně tvrdšího ražení.
I když (podle mě) kapela už svého vrcholu dosáhla (oběma deskami z 84. roku), "Kings Of Metal" patří k velmi zdařilým albům a do jisté míry dělá o dost legitimnějším nabubřelé „sebedosazení” skupiny na metalový trůn...

Všechny skladby na této nahrávce jsou nadprůměrné, některé dokonce hodně; jediná věc, již jsem nikdy moc nemusel, bylo „dědečkovo” vyprávění "The Warriors Prayer". Jo, kdyby jej tak namluvil George Orson Welles, to by bylo „jiné kafe” (bohužel však tehdy byl již 3 roky po smrti)... Na hlas, který prarodiči propůjčil Arthur Pendragon Wilshire, jsem si dlouho nemohl zvyknout. Dnes už zmíněnou záležitost celkem snesu (taky díky poslechu z vinylu, kde se nepřeskakuje tak snadno, jako u CD).

Mezi mé nejoblíbenější písně na albu patří úvodní, tvrdá a rychlá vypalovačka "Wheels Of Fire", pomalá, klávesami podbarvená "The Crown And The Ring (Lament Of The Kings)", klasická manowarovka "Hail And Kill" a závěrečná "Blood Of The Kings".
Ani titulní, valivá "Kings Of Metal", klavírem obohacená balada "Heart Of Steel", rádiově chytlavá "Kingdom Come" nebo instrumentální „cover” od Rimského-Korsakova, přejmenovaný na "Sting Of The Bumblebee", nejsou vůbec špatné...

Ačkoliv pro mne tato nahrávka nepředstavuje nejlepší titul v diskografii spolku Manowar (jak jsem už výše uváděl), přesto jí není skoro co vytknout (proto dávám čtyři a půl hvězdičky a zaokrouhlím nahoru).

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Manowar

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000