Mahavishnu Orchestra - Live At Montreux 1974 / 1984

Reakce na:
stargazer - 4 stars @ 03.04.2020

V sedmdesátém čtvrtém přijeli MO na prestižní jazz festival Montreux s velmi složitým projektem Apocalypse a o deset let později se vrací opět s grandiozní, novátorskou hudbou zpět na místo činu.

MO přijeli do Montreux Casino 18.6.1984 na svoji dobu s naprosto unikátní hudební výpravou. John McLaughlin obklopen výrazně mladšími spoluhráči předvádí na svůj kytarový speciál pro mě do té doby neslýchané kreace. John hraje na kytaru, ale zní to jako by hrál na klávesy. V určitých momentech se musím plně soustředit, co je vlastně digi kytara anebo syntezátory. Celé tohle tohle je podporováno špičkovým hráčem zkrz bicí Danny Gottliebem, který nahradil odevšího Billy Cobhama. A taky nesmím opomenout basáka, J. Hellborga / v půlce koncertu si zahraje solo / a Billa Evanse, který to tu válí na dechy, místy říznuté taky nějakou tou elektronikou. Závěrem koncertu jamují klávesák Michaell Forman a J. McL. v písni Mitch Match, z pera mistra Formana.

MO hrají věci převážně z jejich studiového alba Mahavishnu/1984/, ale přidali věci navíc z další připravované desky Adventures To Radioland. Recenzi píšu k audio cd, které mám v kolekci Montreux Conserts.
Na tomto jazz koncertě je zachycena nálada, technika, zvuk a vychytávky osmdesátých let. John promítnul ty nejmodernější technologie a prvky do své hry. Jak geniální, mnohostrané a novátorské.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Mahavishnu Orchestra

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000