Lynyrd Skynyrd - God & Guns

Reakce na:
hejkal - 3 stars @ 19.02.2010

Čo čakať od skupiny, ktorá funguje takmer polstoročie?

Prvý kontakt s novým albumom som mal cez skladbu Still unbroken, ktorá otvára aj God & Guns. Priznám sa, moc sa mi nepáčila, pretože sú tam momenty, ktoré znejú ako od Kid Rocka a jeho Alabama „zmršinosti“, ktorú hojne propagoval videoklip. A tak som si album vypočul skôr zo zotrvačnosti, než z nejakej túžby po Lynyrde. A potom som si ho pustil znovu. A znovu. A zbadal som, že každým počúvaním sa mi páči viac a viac. Akonáhle si človek zvykne na zvuk, ktorý je opäť úplne iný, než by sa od Skynyrdov dalo čakať (Vicious Cycle už neprekoná asi nič, teda dúfam...). Nie, že by som z niektorej skladby dostal šok v zmysle, teda, to je bomba. Keď sa to tak vezme, je tu klasická zmeska tvrdších vecí, sladších skladieb, občas vykukne jasný komerčný nádych, slovom, klasika posledných diel s visačkou Lynyrd Skynyrd. Minimálne polovica skladieb znie tak, ako keby som ju už niekedy v minulosti počul, ale to mi nevadí, originalitu v takomto štádiu kariéry prináša málokto a málokomu to prinesie osoh.

Napriek všetkému je tu pár vecí, ktoré som si mierne obľúbil, či už je to tvrdšia Little thing called you, južanské boogie Skynyrd nation, parádna americká posadená bažinovka Floyd (najlepšia vec na albume), miestami až metalová Comin’ back for more, titulná americká God & guns, južanská esencia v Storm alebo záverečná sláčiková dohra v Gifted hands.

Paradoxne, viac ako oficiálny album, sa mi páči bonusový disk, kde sú tri perfektné štúdiové veci a tri slušné koncertné skladby (Red white and blue, Call me the breze a Sweet home Alabama, poteší ako jedinečný záznam poslednej inkarnácie skupiny). Zmienim sa ešte o tých nekoncertných, hneď na úvod to vypáli svižná a tvrdá southern boogie vec Bang bang, nasleduje mierne melodická Raining in my heartland a ukončí to vlaková parádička z plání Texasu – Hobo kinda man. Tento trojlístok pesničiek mal byť na albume!

Album hodnotím ako dobrý, som rád, že vyšiel a mám radosť aj z toho, že o Lynyrd Skynyrd, zdá sa, ešte budeme počuť.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000