Led Zeppelin - II

Reakce na:
miguel7 - 5 stars @ 10.07.2007

I když mám radši jedničku pro její pestrost, tak tady se nemůžu nabažit těch riffů, kterých tu je požehnaně. Hned na úvod jeden z největších riffů v dějinách rocku! A přeci tak jednoduchý! úplně mi vjíždí pod kůži.Vynikajicí sólíčko a super salvy bonza.
What is and what... se zdá zprvu jako odlehčení, ale pak vybuchující refrén.Zdá se mi že podle této rovnice, klid a pak refrénová bouře, hrále Nirvana.
Lemon song mi připadá jako sestra you shock me z jedničky,ale trochu odlechčenější.
no a pak překrásná thank you. Nádherné a skvostné. Po této sladké baladičce nastupuje jeden z mých nejoblíbenějších riffů! Heartbreaker ve mě vyvolává pokaždé husinu a vidím sebe jak jedu po dálnici kamionem, cigáro v puse,vedle sebe nějakou kočku a do toho ta kytara-už si ji zas broukám.
Pak přichází living loving, která mne moc nikdy neoslovila, ale výborně se na ni paří.
Ramble on jako by vypadla z třetího alba. Už sem na ni slyšel spoustu předělávek, ale žádná nefunguje tak přirozeně(to je snad jasný-originál je originál)
Moby dick je ukázkou hry na bicí Johna Bonhama, a myslím si že je jeden z nejlepších bubeniků co kdy byli. Nemá smysl říkat že je nejlepší,každej je nějakej,ale myslím se že patří do pětky-neil peart,keith moon, mich mitchel,ian paice a bonzo-nebo aspoň mý nejoblíbenější.Ale v Moby dickovi zazní taky jeden z dalších kytarových riffů,který se stal opravdu legendárním.
Závěr zas velkolepý, opět vynikající riff, už mi nabíhá v hlavě a teď se ho nezbavím.Tento riff užívají později jako vstup k black dog,později užívají out on the tills z trojky.
Tohle je opravdu zásadní album, kde mají už všichni členové stejný tvůrčí prostor.Ani nejde z něj slyšet že bylo jeho skládání a nahrávání uspěcháno a snad každej kus byl natáčený v jiném studiu.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000