Led Zeppelin - II

Reakce na:
hejkal - 5 stars @ 06.09.2010

Recenzia? Načo, buď sa budem snažiť byť nasilu originálny alebo budem opakovať notoricky známe veci a mne sa nechce byť ani násilníkom ani notorikom. Navyše, názvy skladieb hovoria samy za seba.

Keď som niekedy v deväťdesiatom štvrtom začal imitovať bubeníka, došlo aj na to, že existujú akési bubenícke sóla. Moby Dick je asi prvé sólo na bicie, ktoré si pamätám, že som sústredene počúval (spolu s Toad od Cream a Palmerovo vyzliekacie sólo z videokazety). Najprv z videa, notoricky známy Song remains the same soundrack, o chvíľu z platne (vtedy sme ešte mali gramec a krstný množstvo platní, ktoré som si rád požičiaval). Odniesol som si z neho niekoľko poznatkov. Každé správne rockové bubenícke sólo sa skladá hlavne z triol hraných cez prechody a kopák. Aj bez paličiek je možné mlátiť súpravu a týrať blany. A napokon, ono to vlastne vôbec nie je ťažké. „Objektívne“ vzaté, Bonzo hrá v Moby Dickovi efektne, ale nie zložito. Existujú davy technicky vybrúsenejších a počtom nôt objemnejších sól, ale máloktoré z nich si ľudia pamätajú! Pre začínajúceho nekoordinovaného koordinátora za bicou súpravou to znamenalo jediné – hraj ako vieš, úprimnejšie sa to nedá.

Osobne sa mi dvojka páči menej ako debut, ale v mojom živote zohrala dôležitejšiu rolu, nuž dám plný počet hviezdičiek a basta.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000