Last In Line - Heavy Crown

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 08.08.2016

Last In Line je už podľa názvu kapelou, ktorá čosi evokuje z minulosti. Trojica Appice, Bain a Campbell nahrala prvé tri albumy Dio a tento ich spoločný projekt je akousi poctou Ronnie James Diovi. Niekto by to nazval aj ako tribute projekt, no debut Heavy Crown nie je len bezduchou vitrínou Rainbow, Black Sabbath a Dio. Ak vám teda nevadí retro feeling konca 70-tých a začiatku 80-tých rokov, kde sa miesil klasický hard-rock a heavy-metal, tak Last In Line vám môžu navodiť príjemný beztiažový stav.

Úvod v podobe Devil In Me je trochu ťažkopádny a trvá na môj vkus dlhšie než by mala. To sa ale mení s nástupom rýchlejšej Martyr, ktorá evokuje Ronnieho éru v Black Sabbath a aj Dio. Takých momentov, ktoré čosi pripomínajú tu nájdete veľa, veď o tom Last In Line aj nakoniec je. Z ďalších skladieb by som rád určite vypichol výpravnú Starmaker s výborným refrénom, Blame It On Me alebo Already Dead. Obzvlášť vydarené sú posledné dva songy Heavy Crown a krásne melodická The Sickness. Andrew Freeman síce nie je Dio, ale je výborným spevákom a k takému typu hudby sa jeho hlas hodí úplne perfektne. Rytmická dvojka Appice-Bain je rokmi overená a stále im to hrá rovnako dobre ako v období Holy Diver. Bohužiaľ, pre Jimmyho Baina je to finálny opus jeho hudobnej kariéry.

Na tento album môžeme aplikovať dva pohľady. Ten prvý je – Heavy Crown je nudný, vykrádačský a prvoplánový počin. Ten druhý – Heavy Crown mi dal možnosť zaspomínať si na staré časy a spravili to na jednotku. Prikláňam sa k verzii číslo dva, pretože album obsahuje kopec znamenitých melódií a energických hard&heavy pasáží, ktoré zahrejú dušu. Poctivý prístup sa tu jednoducho nezaprie. Skutočným ternom Last In Line je Vivian Campbell, ktorý bol vždy vynikajúcim gitaristom. Napriek tomu, že sa tu spomína na minulosť, tak znejú autenticky aj pre rok 2016. Asi ťažko by som momentálne hľadal kvalitnejší heavy-rockový album a bude určite figurovať v mojom osobnom bilancovaní tohto roka.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Last In Line

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000