King Crimson - Heavy ConstruKction

Reakce na:
luk63 - 5 stars @ 24.08.2013

Robert Fripp je obrovský puntičkář a také docela megaloman. A to ve smyslu, že na CD vydává snad každý odehraný koncert v historii jeho kapely King Crimson. Z toho důvodu je na trhu pro jeho nekritické obdivovatele tolik live nahrávek, že by zabrali půlku mého skromného příbytku. Tento živák ovšem k výše zmíněným nepatří. Je to totiž setřih z různých koncertů po evropských městech (včetně Prahy) v rámci The ConstruKction Of Light 2000 tour.

Na trojcédé je z podporovaného alba šest z osmi skladeb, zastoupené jsou i desky THRAK, VROOOM a Three of a Perfect Pair. Dále jsou zde dvě převzaté věci: dost věrně provedená slavná Bowieho píseň "Heroes" a do bloku improvizací zařazená "Tomorrow Never Knew Thela" [Including Tomorrow Never Knows] (Lennon, McCartney) - z Beatles toho ale moc nezbylo, spíš vůbec nic.

Zbytek prostoru vyplňuje řada improvizací. Dvě jsou na CD1, jedna na CD2 a poslední CD tvoří celý blok třinácti vynikajících improvizovaných skladeb. Asi ne každému jdou pod fousy, ale já se v nich rochním a především kvůli nim mám toto 3CD ve sbírce. Jde o výborné zvukové plochy, kakofonické a industriální zvukomalby různých nálad a intenzit.

Celý komplet je výborné zkukové úrovně a i když nejsem z těch, kteří si libují v live nahrávkách, tahle mi opravdu sedne.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie King Crimson

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000