Kansas - Leftoverture

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 24.08.2007

Leftoverture - výstavný kus americkej skupiny Kansas, je podľa mňa čistokrvný hard rock. Neuveriteľný vypaľovák Carry on my wayward son bol prvou skladbou, ktorú som od nich kedy počul. Netreba dodávať, že s kúpou CD som neváhal. Vynikajúce predstavenie pokračuje aj v The wall, vymakanej What's on my mind a, samozrejme, v Miracles out of nowhere. Potiaľto nemám výhrad, ale druhá časť albumu ma už až tak nepresviedča. Cítim tu trošku toho pop-rocku (alebo AOR, alebo ako sa to zvykne označovať), je to kvalitne odvedená robota, ale v smere, ktorý ma až tak nepriťahuje. Zaujímavé (ale nie dokonalé) sú aj záverečné dve skladby.

Nie som si celkom istý, prečo je Kansas vnímaný ako progresívna skupina (ich jediný progres bol podľa mňa debutový album - spojenie americkej esencie s anglickým rockom), ale sú výborní inštrumentalisti, spevák je bombový a hudba viac-menej špičková.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000