KISS - The Elder

Reakce na:
deadly death - 4 stars @ 20.06.2008

The Elder je velmi nedoceněná deska. Netypický titul rock and rollových titánů. Sem na tyto stránky o prog hudbě však tento počin patří nejvíce z celé tvorby KISS. Držím toto CD v ruce a nevím jak začít. Bylo to první album KISS které jsem si koupil do zbírky. Říká se že The Elder je reakcí na The Wall. Nevím. Tak či onak KISS se pokusili o vstup do art rockové svatyně, a je to vstup smělý a odvážný. Elder vyšel poprvé v roce 1981. Album začíná skladbou "Fanfare" krátký symfonickým orchestrem zahraný úvod jenž šokoval "skalní fanoušky" a který patrně odstartoval nepochopení celé koncepce alba. Další skladba "Just a Boy", Stanleyho úžasná falzetem zpívaná věc. Nádherná melodická balada. Odyssey, Only You ale i Simmonsova Under The Rose. Zde se pánové ukázali jako zdatní "zboristé". Svět bez hrdinů Simmonsová skladba asi nejcitlivější počin démona Geneho. Rychlá The Oath, dřevitý Mr. Blackwell, Aceho instrumentálka a nakonec "I" vyvrcholení celého koncepčního počinu KISS.
Album nebylo pochopeno a tak vyšlo v reedici se skladbou The Oath jako první v pořadí. Tak jej zná většina fanoušků. Dlouhou dobu se album vlasně jen řadilo mezi ostatní tituly skupiny v podstatě jen jako jedno z mnoha. V roce 1997 vychází v remasterované reedici s ostatními alby s původním řazením skladeb. Album produkoval Bob Ezrin producent který s KISS pracoval i na albu Destroyer. Ezrin který je známý svým "klasickým" hudebním přístupem.
The Elder mám rád. je plný překvapení nápaditých aranžmá ale hlavně hlasovou pestrostí. Je to velmi kvalitní titul hodný pozornosti posluchačů. Poslechem tohoto alba nic neztratíte, můžete jen získat. Dobrý pocit příjemné hudby. No a o to jde ne? Čtyři hvězdy za odvážný počin.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000