Jethro Tull - Rock Island

Reakce na:
Marcelus - 4 stars @ 25.07.2011

V období adolescence byli Jethro Tull mou nejoblíbenější skupinou, kterou jsem kdysi objevil zásluhou jedné staré kazetě, na níž nebyl žádný popis a na jméno kapely jsem přišel díky odposlouchaným a posléze vygooglovaným textům. Na oné kazetě bylo několik skladeb ze tří studiových alb a první, které jsem si sehnal (tehdy ještě) z knihovny a posléze vypálil, byl právě Skalnatý ostrov.
Podle mého názoru, všechny skladby na albu jsou ne-li vynikající, tak přinejmenším kvalitní, které ani po čase určitě neomrzí, ale i přesto bych vypíchl titulní píseň - Rock Island. Její takřka baladický projev je tu a tam přerván krátkým a zběsilým opřením se do bubnů a kytary, do jejího středu je pak vložena parádní rocková mezihra, aby poté skončila téměř dvouminutovým opakovaným "refrénovým" motivem, který by snad mohl hrát navěky.
Jethro Tull a především Ian Anderson na tomhle albu z revolučního roku ukázali, že rozhodně nepatří do starého železa a že mají hudebnímu světu a rockově zaměřeným posluchačům i po dvaceti letech v soukolí (řečeno Rogerem Watersem) pořad co nabídnout.
Album si myslím plným právem zaslouží 4 hvězdičky.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000