Jadis - Fanatic

Reakce na:
EasyRocker - 5 stars @ 23.10.2019

Družina Garyho Chandlera je letitou jistotou druhé vlny britského neoprogu. Začali už v půli osmdesátých let a vybrousili svůj styl snad nejblíže mému vkusu, jako IQ nebo Pendragon. A Fanatic byla láska už na první dobrou.

Martin Orford hned zkraje The Great Outside sází magické klavírní tóny, propojení s Chandlerovými košatými vyhrávkami je poznávacím znakem kapely až dodnes. Razance pozitivních nosných melodií zvedá ze židle. Pořádně duní rytmika veteránů Jowitt/Christey a hudební stezku vroubí překrásná kytarová sóla. Into Temptation - omamná, rymicky našláplá hitovka. Orfordovy mezihry mají v nitru perlivé, opojné kouzlo. Garyho hrdlo opět naladí na pozitivní vlny a jeho hra v závěru kouzlí nekonečné magnetizující smyčky. Umělá rytmika startuje zhudebněné neskutečno Each & Everyday. Navšední krása se snad pro ty hrdelní erupce přímo zrodila. Šest minut sedím jen přikován, ano, trochu to vibruje dikobrazím stromem. Živelné bicí se výrazně podepsaly u I Never Noticed. Jako Andy Latimer či květinoví králové ukázka, že rockové řezivo lze spojit s nejjemnějším progresem, je-li hudební cit a odvaha. Titulní očistec je v magické moci Martina Orforda. Křišťálově čisté úhozy, samply a Chandlerovo plačící kytarové sólo. Výsledkem je království věčného ledu - rampouchy, ledová jezírka, vodopády, obři a přesypy. Yourself Alone je naléhavou skladbou s typickými melodickými oblouky tandemu Chandler/Orford. Znovu jejich dokonale vrstvené melodie, úžasný hlas a emoce se ocitají za hranou možného. U Take These Words převažuje spíš rockově instrumentální důraz. Ani v něm si ale Chandler nedal zcizit své vokální terapie. Přichází What Kind of Reason -je možné, že u každé skladby mám pořád jakoby opojnější, nasycenější pocit? Hájemství akustických kytar, překrytých podobně jako u Poláků postupně duchnami kláves. Naléhavý hlas vrhá do prostoru závažná témata -naše nelidské činy a svědomí. A že se pánové nebojí moderny, když už máme rok 2003, ukazuje finále Who Can Be Sure Of - melodická krása na moderní, rytmicky pohyblivé kostře. Bonusová The Flame is Bursting Out je metalická riffová, ale nikoli bezduchá jízda.

Deset čarokrásných hodů - jako menu králů. Jen nevěřícně chodíte od jednoho k druhému, prohlížíte, kolik dobrot můžete spořádat a jak skvěle vám sednou. Neskutečná našlapanost a minimum zakolísání. A nakonec - tohle se neboduje, ale prociťuje každým zakončením nervů, celou tělesnou schránkou. Gary a kolegové, děkuji nastokrát.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Jadis

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000