Iron Maiden - Piece of Mind

Reakce na:
Tanmut - 5 stars @ 10.06.2009

Veskrze prosté - moje nejoblíbenější album od Maiden.
Už od prvních taktů postřehneme jasně, že bubnování čerstvě přibyvšiho Nicka je jaksi "nerovné" a velice osobité, což v budoucnu kapele jen prospěje.
Vedle velepovedených metalových vypalovaček (Flight Of Icarus, The Trooper, Where Eagles Dare) stojí méně povedené, přesto výborné, kvapíky (Die With Your Boots On - za pozornost stojí cover verze finské speedové, jinak spíše bezvýznamné, kapely Sonata Arctica -, Sun And Steel) a jedna... hmm, přeexponovaná: Quest For Fire; zde rve Dickinson uši.
Takto nadprůměrné album zvedají do pro mne oblačných výšin skladby, kde kapela prohloubila atmosféru a dala vystoupit své epičnosti (bez všech negativních konotací, které tomuto slovu ve spojení s heavy metalem přiřadili Manowar).
Dickinsonovi jeho Revelations sedí přímo na tělo a pěvecky naprosto exceluje.
Still Life se svým krásně hrůzným příběhem mě vždy pohltí.
A pak samozřejmě Duna. To Tame A Land. Ne nadarmo o ní sám Harris prohlásil, že je to nejlepší skladba, co kdy napsal. Hypnotický úvod, bicí evokující vzduchem vířený písek, procítěné deklamace Dickinsona, které dokonale vygradují v poslední strofě, několikaminutová instrumentální dohra; to vše pod jhem všudypřítomné basy. Dokonalé.

Resumé: První odstavec.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000