If These Trees Could Talk - Red Forest

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 31.01.2016

Post-rock má dva hlavné myšlienkové prúdy. Jeden tiahne k avantgardne a experimentu, a ten druhý k melódiám. Kapela If These Trees Could Talk patrí k tým, čo si vzali k srdcu práve tie neodmysliteľné melódie. Hneď od prvých minút sa na vás začne valiť tok sugestívnych a zvukovo objemných gitár s nadupanou rytmikou. To čo im rozhodne nechýba je schopnosť vyrozprávať cez inštrumentálnu muziku súvislý emocionálny príbeh, ktorý dokáže vtiahnuť do deja napr. ako film. Red Forest je zatiaľ ich najprepracovanejším dielom a aj na základe toho sa im dostalo zaslúžene väčšej priazne.

Hutný a relatívne aj ťažký sound zjemňujú silné melodické plochy a vybrnkávacie gitary, čo značí, že If These Trees Could Talk používajú viac mozog, než svaly. Hudba nemá statický charakter ako sa to v post-rocku občas stáva, ale naopak dynamické striedanie motívov a gitarových zvukov vytvára atraktívny, a zároveň aj estetický vzhľad. Nachádzajú sa tu skladby, ktoré do značnej miery akosi vytŕčajú. Prvou takouto záležitosťou je určite melodicky vyšperkovaná Barren Lands Of The Modern Dinosaur. Tie ďalšie nesú názvy Aleutian Clouds a When The Big Hand Buries The Twelve. To sú vrcholy celého albumu, pri ktorých emócie pretekajú cez každú jednu notu. Ostatné tracky sú naozaj veľmi solídne a rozhodne nepatria do nejakého priemerného post-rocku.

If These Trees Could Talk je kapelka, ktorá má budúcnosť pred sebou, ak budú na sebe tvrdo pracovať. Majú v podstate všetko, čo by eventuálne malo mať zoskupenie hudobníkov, ktorí chcú preraziť. Nepodliehajú dezilúzii o tom, že hrať veľa je správne, ale naopak hrajú toľko, čo si vyžaduje samotná stavba skladby. Red Forest je mimoriadne dobrý tip pre post-rockových poslucháčov, no nielen oni budú nadšení týmto zaujímavým dielom.

Hodnotenie: 4,5

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie If These Trees Could Talk

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000