Humble Grumble - The Face Of Humble Grumble

Reakce na:
bubak - 4 stars @ 08.05.2016

Tahle belgická skupina s kapelníkem a kytaristou maďarského původu mě hodně v poslední době zaujala. Poslední dvě desky Flanders Field a Guzzle It Up vydala italská společnost Altrock. První alba vydala skupina vlastním přičiněním. Na úplné prvotině zpívá ještě Gábor Humble Voros maďarsky, na dalších deskách zpívá anglicky a sólový zpěv nechává na dívkách z dívčího sboru.

Na albu The Face Of Humble Grumble se hudba přibližuje jejich vzoru Franku Zappovi z období alb Chunga´s Revenge, Burn´t Weeney Sandwich a koncertů z té doby jako Fillmore East June 1971. Dívčí sbor zpívá přesně v duchu dvojice Mark Volman & Howard Kaylan za doprovodu Gábora Humblea místo Franka Zappy. Hudba je takový vytříbený jazz rock fusion přesně v duchu alb Franka Zappy z počátku sedmdesátých let. Nechybí časté střídání temp a nálad jednotlivých skladeb, hodně mě zaujala parádně sejmutá basa. Doporučuji podívat se na YouTube na nějaké klipy z koncertů, ty holky vypadají úžasně a z celé produkce sálá taková pohoda. Zábavné jsou i názvy skladeb Zubařské křeslo, Purpurová žába …..

Za skvělý posluchačský zážitek čtyři hvězdičky.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Humble Grumble

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000