Horisont - Två Sidor Av Horisonten

Reakce na:
Psychedelic Rider - 4 stars @ 04.11.2015

Tva Sidor Av Horisonten v překladu znamená Dvě strany horizontu, neboli také obzoru. Nenapadá mne jiná interpretace, než že se jedná o dvě strany téže mince. Lépe řečeno desky. Strana A je totiž otextována anglicky, druhá je ve Švédštině. Jakoby kapela v roce 2009 ještě netušila, kterým směrem se vydá a na svém debutu nechtěla urazit světovou ani domácí scénu. Retro hard rock byl v té době zrovna na vzestupu a Horisontu vlak rozhodně neujel. Naskočili do něj v ten správný okamžik a stále se vezou na vlně popularity. Důkazem je nedávno vydaná čtvrtá deska Odyssey. Džínové bundy, dlouhé vlasy a úchylné kníry z módy stále nevyšly; naopak přátelé, ve Švédsku si je nechává narůst i středoškolská mládež. Z ní bezpochyb pochází i tvrdé jádro Horisontu - bicmen Pontus a basák Mangus, kteří již v těchto časech spolu začali jammovat a o něco později k sobě přibrali Axela a kytaristu Charlieho. Mezi léty 2005-07 dali dohromady několik demo nahrávek, které přišly do merku Peteru Carlssonovi z labelu Crusher Records. Smlouva byla na světě a nezbývalo nic jiného, než dát do kupy dalších několik skladem a bylo vymalováno.

Dovolím si tvrdit, že právě tihle chlápci položili základy švédského boogie vintage rocku, ze kterého vychází i kapely mateřského labelu, Crusher Records, Vidunder, Hypnos, Spiders, Dead Man a bezpochyby se tímto stylem inspirovali i samotní Blues Pills. „Štěpánku, Emil je jednička, ale tys byl první...“. Hudba vychází z kořenů a esence sedmdesátek. Axelův výše položený hlas a těžké kytarové rify vás zaujmou na první poslech - úvodní song Nightrider je toho jasným důkazem. Mít rád Horisont je velice jednoduché. Skladby jsou originální a zajímavě i zní. Mám pocit, že i ta Švédština zde perfektně zapadá. Zajímá-li vás, co je to vlastně ten boogie vintage rock, co za název si to Rider vymyslel, pusťte si je na netu a pak mi napište, jestli jsem měl zase pravdu.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Horisont

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000