Horisont - Time Warriors

Reakce na:
Psychedelic Rider - 4 stars @ 05.01.2015

Zatím poslední dlouhohrající deska z roku 2013, s názvem „Time Warriors“, ve mně vyvolává vzpomínky na sedmdesátá léta. Je to asi tím zvukem. Nebo spíš, o čemž jsem přesvědčen, se nám členové vrátili strojem času zpět do sedmdesátých let a v těchto zlatých časech rocku nahráli desku, která zní jednoduše staře, dobře. Time Warriors znamená – Bojovníci s časem; i tak by se skupina mohla jmenovat díky tomu, co ve své hudbě předvádí. Mnoho moudrých mužů tuto vlnu rocku nazývá jednoduše retro vlnou. Stále jsem nikde nenarazil, zda už se tato a mnoho jiných kapel na hudební scéně zabydleli natolik, že by vytvořili zcela novou scénu – retro scénu. Reputace kapely stále stoupá výš a výš a doufám, že jim to vydrží, o čemž svědčí dlouhý seznam live vystoupení na jejich oficiálních stránkách. Nejblíže zatím hráli ve Vídni; ČR stále chybí, ale snad se jednou poštěstí.

Před sebou mám černobílé CD album na jehož přední straně je fotografie členů. Říkám si, jednou si taky nechám narůst pořádný knír. Dlouhé vlasy, kníry a džínové bundy; chlapci asi vymetli nějaký zapadlý second hand, který se právě napakoval z pozůstalosti pamětníka sedmdesátek. Zbytek čtyřstránkového bookletu je tvořen jejich logem a zmenšenými fotkami jejich kaleb, nebo co to je.

A co mohu říci k jejich hudbě? Ostatně jsem to psal i v biografii kapely, ale platí to pochopitelně i pro tuto desku. Podstatu tvoří retro sound sedmdesátých let, k němuž se členové kapely hrdě hlásí. Podle bia svého labelu právě sedmdesátá léta považují za inspirační zdroj společně se skupinami, jakými byly Judas Priest, Black Sabbath, Thin Lizzy nebo UFO. Musím se dokonce přiznat k tomu, že při psaní této recenze mi vůbec nedošlo, že už neposlouchám Horisont – Time Warriors, ale Asterix – Asterix; jsem asi znaven, nebo bych potřeboval vyčistit uši, další variantou je ta podobnost, ale to nechám na vás. Je to docela deprimující, jelikož se nemohu nikde na internetu dopátrat jejich textů, i když je deska na trhu už přes rok a rozumět zpěvákovi moc nejde. Tohle dílo hodnotím velice kladně. Vždy jsem si totiž přál slyšet naživo staré kapely. Toto je však skupina nová a jsem rád, že si s ní alespoň můžu připadat jako v roce 1970. Pokud nebudete chtít poslouchat desku celou, určitě vám doporučím písně 1. Writing on the Wall, ke které na youtube najdete i klip, 2. Diamonds In Orbit, 6. She Cried Wolf, 8. Dödsdans ve Švédštině, a 10. All Must Come To An End, Part I & II.

Datum vydání: 27 září, 2013.
Formát: CD/LP/Digital
Vydavatelství: Rise Above Records

Údaje o nosiči: http://www.discogs.com/Horisont-Time-Warriors/release/4883658

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Horisont

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000