Horisont - About Time

Reakce na:
alienshore - 4 stars @ 12.03.2017

Horisont rozhodne neboli moji obľúbenci, napriek tomu, že retro hard-rock mám celkom v obľube. Všetko sa vždy môže meniť, lebo veci sú v pohybe. Horisont tiež nestoja na jednom mieste a vydali už svoj piaty album About Time. Švédi nie sú len metalová mocnosť, ale veľmi zdatne sa pohybujú aj v iných žánroch. Budiž toho dôkazom sú kapely ako Spiritual Beggars, Kamchatka alebo Siena Root, ktoré majú podobný hudobný feeling.

Album je posadený do druhej polovice sedemdesiatych rokov. Teda do obdobia, ktoré mám ja rád, pretože rockové kapely začali implementovať do svojej muziky lepšie a hlavne silnejšie melódie. Môžeme trebárs spomenúť na skupinky typu UFO, Gamma, začiatky Foreigner alebo Boston (éra prvého albumu), na ktoré sa samozrejme nezabudlo do dnešných dní a ktorých odkaz, ako je vidieť a počuť, stále trvá.

Do uší sa výrazne zapisuje analógový zvuk klávesov, kadejaké efekty a krásne zaoblený príjemný zvuk. Skladby sú krátke, ale veľmi jasne formulované. V podstate nič nie je ponechané na náhodu a každá z nich prináša zaujímavý nápad, či motív. Začiatok v podobe The Hive mi evokuje ešte tú skoršiu fázu hard-rocku rokov 70-tých. Ale s príchodom výbornej vypaľovačky Electrical je ten rozdiel cítiť. Ďalšie vydarené kúsky sa nachádzajú pod názvami Letare, Night Line, Point Of Return (znie ako hard-rockový Rush), Boston Gold (veľavravný názov) alebo aj výpravnejšia polobaladická pecka About Time (krásny to zvuk klavíru Rhodes). Nájsť ale nejakú vypchávku sa mi nepodarilo. Obzvlášť oceňujem prácu pánov gitaristov, ktorí sa pohrali so sólami a vyhrávkami ako majstri melódie.

About Time je skutočne krásny "vintage-rock" špičkovej kvality. Nedáva spomenúť len na minulosť, ale prinavracia do rockovej hudby určité hodnoty, na ktoré sa často zabúda. Na takéto hard-rockové opusy sa teším každý rok a oni stále dokážu naplniť určité očakávania, ktoré mám. Nakoniec musím povedať, že Horisont ma presvedčili (aj značne prekvapili) a vyzerá to tak, že sa budem zaujímať aj o ich nasledujúce výtvory.

Hodnotenie: 4,5

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Horisont

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000