Hackett, Steve - Wild Orchids

Reakce na:
Mayak - 4 stars @ 16.02.2007

Najprogresívnejší člen najslávnejšieho zloženia gigantu GENESIS, večný hľadač a pozitívny hudobný nespokojenec Steve HACKETT vydal koncom minulého roku dosku, ktorá sa v jeho bohatej diskografii /vyše 20 štúdiových a nespočet živých a kompilačných albumov/ blíži atmosfére vrcholu jeho sólovej tvorby - albumom z konca 70.rokov "Spectral Mornings" a "Defector" /isteže naj-art-rockovejší je "Voyage Of The Acolyte".../.
Po priemerných doskách z 80. a 90. rokov sa Steve opäť jasne zviditeľnil už albumom "To Watch The Storms" /2003/, ale novinka je ešte o niečo lepšia.
Sedemnásť rozmanitých kompozícií, každá s inou atmosférou a inštrumentáciou, emocionálna nádhera.
Mojimi favoritmi sú krehké, baladické skladby "Set Your Compass", "To A Close" a "The Fundamentals Of Brainwashing", ale zaujímavé sú aj ďalšie - "Blue Child" s gitarovým sólom alla Brian May, country cover verzia Boba Dylana "Man In The Long Black Coat", alebo "She Moves In Memories" s nádhernou hrou Steveho brata, Johna Hacketta na flaute.
Navyše všetky spievané party sú "dielom" samostného Stevea,výpomocou je mu iba jeho stabilný koncertný bubeník - Gary OToole. Spev, ktorý nikdy nebol nejak silnou stránkou Stevea pasuje do konceptu albumu doslova perfektne a jeho farba na pomedzí Franka Zappu a Nicka Cavea pôsobí často až uhrančivo...
Album je skutočne jedným z vrcholov hudobného roku 2006.
Hodnotenie: 4,5/5.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000